کوت عبدالله از معضل فاضلاب رنج می برد

اهواز ـ استاندار خوزستان گفت: کوت عبدالله به عنوان مرکز شهرستان کارون که در همسایگی اهواز قرار دارد، از معضل فاضلاب واقعا رنج می برد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در جلسه شورای سلامت خوزستان اظهار کرد: طی یک ماه گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور اصلاح شبکه آب و فاضلاب استان اختصاص یافته است.

وی افزود: جلسات شورای سلامت استان خوزستان به صورت ماهانه برگزار می شود و مدیرعامل آبفای خوزستان باید طوری برنامه ریزی کند که حضور داشته باشد و توضیحات لازم را در این زمینه ارائه کند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه مشکل آب شرب کارون را در آینده نزدیک حل می کنیم، افزود: کوت عبدالله به عنوان مرکز شهرستان کارون که در همسایگی اهواز قرار دارد، از فاضلاب واقعا رنج می برد و باید فکری برای حل مشکل کرد.

شریعتی در ارتباط با حل مشکل مراجعه بیماران تنفسی در فصل پاییز گفت: امسال کاهش بسیار چشمگیری در میزان مراجعه بیماران تنفسی را شاهد بودیم که نشان دهنده کار بین بخشی فراگیر و مهم انجام شده است.

وی تصریح کرد: برخی ها فلرهای نفتی را عامل اصلی مراجعه بیماران تنفسی به مراکز درمانی در فصل پاییز می دانستند در حالی که بالغ بر ۸۰ سال این فلرها هستند؛ بنابراین به دنبال عامل افزوده شده به اکوسیستم استان بودند تا به کونوکارپوس رسیدند.

استاندار خوزستان گفت: به هر حال تیپ حمله ای گازی نبوده و آلرژیک بوده که معمولا از گرده های موجودات زنده و نه گاز رخ می دهد.

شریعتی بیان کرد: سال گذشته میزان مراجعه بیماران تنفسی در آبادان و خرمشهر بین ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش یافته بود چون فرمانداری آبادان در انجام هرس درختان کونوکارپوس کوتاهی کردند ولی در عین حال در اهواز که این کار را عملیاتی کردند به همین میزان کاهش داشتیم.

وی ادامه داد: مصوبه ۱۵ فروردین ماه هیئت دولت را باید با پیگیری های جدی دنبال کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم؛ انتظار است که مسئولان ذیربط در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نکنند.

شریعتی خبر داد: سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار بوده که حدود ۶۴ میلیارد تومان از این اعتبار سهم خوزستان بود که مجلس پیشنهاد کاهش این اعتبار ملی به ۳۰۰ میلیارد تومان را ارائه داد ولی با این حال با پیگیری های بسیار موافقت هیئت دولت برای اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار به خوزستان را به مدت سه سال اخذ کردیم.

وی عنوان کرد: هم اکنون روند احداث پنج تصفیه خانه پنج شهر به صورت فاینانس در حال اجرا است و پنج شهر دیگر هم در حال انجام مراحل برای رفتن به فاینانس است.

استاندار خوزستان در پایان با تأکید بر اینکه بحث زیرساختی حوزه سلامت جزو تعهدات ما به مردم است، ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با اجرای طرح های بزرگ پیش بینی شده در حوزه آب و فاضلاب مشکلات این حوزه ها را حل کنیم.

کد خبر 4161178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =