کتاب "ارزشهای زیست محیطی" نوشته جان اونیل 10 دی ماه امسال در 248 صفحه از سوی انتشارات راتلج منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سه نویسنده برجسته فلسفه محیط زیست در ایالات متحده و بریتانیا معرفی و ارزیابی راه هایی را ارائه کرده اند که ما بر اساس آن برای محیط زیست طبیعی و فرهنگ خود ارزش قائل می شویم.

این کتاب به سبکی قابل فهم و واضح نوشته شده و اثری میان رشته ای تلقی می شود که رشته هایی چون فلسفه، سیاست، اقتصاد، جغرافی، مطالعات زیست محیطی و نظریه اجتماعی را دربرگرفته است، اما از سوی دیگر می تواند مورد توجه مخاطبانی قرار گیرد که به مشکلات زیست محیطی علاقه نشان می دهد.

این کتاب رویکردیهای کنونی اقتصاد زیست محیطی و سیاستگذاری و ارزشگذاری زیست محیطی را به چالش کشیده است، در حالی که نویسندگان توصیفی از ارزشهای زیست محیطی را مورد حمایت قرار داده اند که مرکزیت روابط انسانی را به رسمیت بشناسد.

رفاه انسانی و جهان طبیعی، رویکردهای پیامدگرایانه به محیط زیست، تساوی و عدالت محیط زیست، ارزش تکثرگرایی، ارزش ذاتی، نقش تاریخ و حکایات در ارزشگذاری محیط زیست، تنوع گونه های حیاتی و ثبات پذیری از عناوین و موضوعاتی است که نویسنده آنها را در این کتاب مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب رویکردی متمایز به اخلاق زیست محیطی و سیاست گذاری آن داشته که می تواند در بررسی معضلات و مناقشات تصمیم گیری های زیست محیطی قابل تأمل باشد.

کد خبر 416273

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =