نقشه راه تحول ۲۰ ساله آموزش علوم پزشکی ترسیم شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت، ترسیم نقشه راه تحول ۲۰ ساله آموزش علوم پزشکی در راستای کسب مرجعیت علمی را از جمله اقدامات حوزه آموزش در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، آغاز پیاده سازی برنامه آموزشی ملی دوره پزشکی عمومی، طراحی برنامه‌های آموزشی نوین متناسب با نیازهای کشور، تدوین برنامه‌های اعتباربخشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، نهایی سازی مدل برآورد نیروی انسانی و تدوین کوریکولوم مبتنی بر سطح بندی و عملکرد، راه‌ اندازی مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای نیز از جمله اقدامات ۱۰۰ روزه حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت است.

ابلاغ و اجرای آیین نامه‌های مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای، آیین نامه تأسیس و بهره برداری مراکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای و آیین نامه مالی مراکز مجری آموزش مهارتی و حرفه ای نیز از جمله اقدامات در این ۱۰۰ روز به شمار می آید.

شروع طرح راهنمای مدیریت جامع الکترونیک، حضور شرکت‌کنندگان در برنامه‌های آموزش مداوم (در استان همدان)، استمرار بازنگری کوریکولوم‌های رشته‌های Ph.D و تخصصی و همچنین بازنگری و به روز رسانی مأموریت‌های مشترک و ویژه کلان مناطق آمایشی و بازنگری نقشه آمایش بین الملل نیز از دیگر اقدامات معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ۱۰۰ روز اول دولت جدید عنوان شده است.

کد خبر 4165359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =