شکست طرح فتنه‌انگیزی میان مذاهب اسلامی قطعی است

وزیر خارجه سابق موریتانی با بیان اینکه کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امید به وحدت مسلمانان را به یقین تبدیل می‌کند، گفت: شکست طرح فتنه‌انگیزی میان مذاهب اسلامی قطعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فال ولد بلال امشب در نشست عمومی سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد،‌ با اشاره به اینکه موضوع تحقق وحدت و بسترهای مورد نیاز تمدن نوین اسلامی نیازمند برگزاری همایش‌های مشترک میان کشورهای اسلامی است، اظهار کرد: جهان اسلام با استفاده از وحدت به جایگاه اصلی خود باز می‌گردد به همین علت همگان باید در راستای تحقق وحدت مشارکت داشته باشند.

وی از نیاز جهان اسلام به جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: اینکه پیامبر اسلام(ص) از نژادهای مختلف در میان یاران خود داشتند نشان می‌دهد که تفاوتی میان نژادها وجود ندارد، همانطور که اکنون از نژادها، قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف عبور کرده و در این مکان گردهم آمده‌ایم.

وزیر خارجه سابق موریتانی با بیان اینکه این کنفرانس امید به وحدت اسلامی را به یقین تبدیل می‌کند، تصریح کرد: با برگزاری این همایش‌ها شکست طرح فتنه‌انگیزی میان مذاهب اسلامی قطعی است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دشمن با نام اسلام به جنگ مسلمانان آمده است چرا که برخی از علمای اسلام نیز برای تخریب اسلام به میدان آمده و در زمین دشمن بازی می‌کنند، این موضوع نشان از جهل برخی از افراد نسبت به راه و روش درست اسلام است.

محمد فال ولد بلال با تاکید بر اینکه اسلام حقیقی آموزه‌های دینی مشخصی را برای افراد تعیین کرده است، گفت: عالم اسلامی در شرایط کنونی نیازمند استفاده از این آموزه‌های دینی است.

وی یادآور شد: اکنون در دوره علم و تکنولوژی هستیم به همین علت کشورهای اسلامی باید در حوزه‌های مختلف علمی با یکدیگر تعامل داشته باشند، رسیدن به جایگاه‌های علمی در حوزه‌های مختلف به ویژه نظامی دشمنان اسلام را هراسان کرده است.

کد خبر 4165494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =