تعیین سهمیه صنعت و مناطق محروم برای متخصصین داروسازی / تدوین برنامه نیازسنجی پذیرش دانشجوی داروسازی

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی از تعیین سهمیه های صنعت و مناطق محروم برای برخی رشته های تخصصی داروسازی خبر داد و گفت: سهمیه صنعت که با صنایع مربوط به گیاهان دارویی، غذایی و آرایشی و بهداشتی مرتبط است برای دوره های تخصصی راه اندازی شده است.

دکتر محمد شریف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : در سهمیه صنعت، صنایع مرتبط با علوم دارویی به فردی که می خواهد در آزمون های تخصصی داروسازی شرکت کند، اعلام نیاز می کنند و تسهیلاتی را برای این فرد بر اساس مصوبات شورای آموزش داروسازی در نظر می گیرند.

وی در خصوص سهمیه مناطق محروم برای رشته داروسازی گفت: مازاد بر ظرفیت پذیرش رشته داروسازی بالینی سهمیه ای برای مناطق محروم در نظر گرفته شده که به پیشرفت و توسعه این رشته در کشور خواهد انجامید.

شریف زاده از تدوین برنامه نیازسنجی برای توسعه مراکز ارائه دهنده آموزش داروسازی خبر داد و گفت : برنامه نیازسنجی برای توسعه مراکز آموزش دهنده داروسازی و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در این رشته تدوین شده است و بر اساس نتایجی که از این برنامه نیازسنجی استخراج می شود برای توسعه مراکز آموزشی دوره های دکتری عمومی داروسازی و توسعه رشته های دکتری تخصصی (Ph.D) تصمیم گیری می شود.

به گفته وی 13 دانشکده داروسازی در کشور وجود دارد و با وجود افزایش 50 درصدی میزان ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جاری نیاز فعلی کشور به داروساز تا اندازه ای تأمین شده است.

کد خبر 416553

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =