سرپرست فرمانداری دشتی خبر داد

ضرورت تقویت رابطه دانشگاه و صنعت در شهرستان دشتی

شناسهٔ خبر: 4165551 -
دشتی- سرپرست فرمانداری دشتی بر لزوم تقویت رابطه دانشگاه و صنعت در شهرستان دشتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی عصر پنجشنبه به مناسبت ۱۶ آذر ماه روز دانشجو با حضور در دانشگاه علمی و کاربردی شهر خورموج ضمن دیدار با آنها این روز را تبریک عرض کرد.

وی به فلسفه وجودی ۱۶ آذر اشاره کرد و افزود: فلسفه وجودی ۱۶ آذر در تقویم جمهوری اسلامی روزی است که دیوار استکبار فرو ریخت و این روز، روز مبارزه با استکبار ستیزی بود.

حسینی بیان کرد: امروز اگر می بینیم انقلاب اسلامی کانون امنیت است بواسطه جرقه دانشجویی بود که در آن زمان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه دانشجو باید مطالبه گر باشد، گفت: هر دانشگاهی که خروجی بیشتری در زمینه تحقیق و کارهای علمی و پژوهشی داشته باشد به عنوان محرک شهرستان خواهد بود و به نحوی شما دانشجویان سفیران و سکانداران تبلیغی شهرستان هستید و شما می توانید به خوبی دشتی را معرفی کنید.

وی با تاکید بر کارهای علمی در دانشگاه یادآور شد: اگر امروز به علم و تحقیق در دانشگاه اهمیت دادیم می توانیم موفق شویم.

حسینی با اشاره به اینکه دانشجو باید نسبت به محیط پیرامونی خود محاسبه داشته باشد، ادامه داد: در حال حاضر سه واحد دانشگاهی در شهر خورموج وجود دارد که شهرستان باید از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره‌مند شود.

وی بر لزوم تقویت رابطه دانشگاه و صنعت در شهرستان دشتی تاکید کرد و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ مهارت در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان وجود دارد که به صورت رایگان آموزش می‌دهد و این فرصت خوبی است که دانشجویان از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کنند.

حسینی گفت: از ایده‌ها و ابتکارات دانشجویان در سطح شهرستان حمایت می‌شود و در این راستا مرکز رشد ضمن استقبال از این طرح‌ها تسهیلات کم‌بهره نیز پرداخت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت در راستای اشتغال جوانان بویژه در روستاها تسهیلات با بهره کم در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و از طرح‌هایی که متناسب به ظرفیت روستا باشد حمایت می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: دولت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی طرح امید اجتماعی در استان اجرا شد که در سطح شهرستان علاوه بر احداث ۲۳ زمین چمن مصنوعی و بوستان محلی بیش از ۵۰۰ کارگاه آموزشی نیز برگزار شد و طرح نشاط اجتماعی نیز در قالب جشنواره فرهنگی ، ورزشی و غیره شروع که تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.

وی از افزایش سرانه ورزشی در سطح شهرستان خبر داد و بیان کرد: عملیات اجرایی استادیوم شماره دو خورموج، خوابگاه ورزشی، سالن سقف کوتاه که از مطالبات ورزشکاران بود به زودی آغاز می شود

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =