ناکامی شطرنجبازان کشورمان در کسب مدال/ نمایندگان ایران درانتظار قرعه مسابقات

تیم ملی شطرنج کشورمان که برای اولین بار در مسابقات آسیایی شرکت کرده با کسب دو مقام چهارمی و هفتمی از کسب مدال ناکام ماند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قطر، در پایان دور نهم مسابقات سریع (25 در 2) پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی دردوحه قطر، نمایندگان کشورمان دربرابر حریفان خود نتیجه راواگذار کردند تا این تیم در اولین تجربه حضورش در این بازیها بدون دریافت یک نشان، تنها نام خود را در مسابقات ثبت کند.

در این دور احسان قائم مقامی، در رویارویی با نیتال هاریکیرشنا از هند و نفر پنجم جهان، آتوسا پورکاشیان درمصاف با نماینده ترکمنستان والشن مرادی در برابر دایو نمن از هند مغلوب شده و موفق به کسب مدالی نشدند. رقابت های شطرنج بازی های آسیایی امروز تعطیل است و از فردا دیدارهای حساس تیمی با حضور 20 تیم در 9 دور به روش سوئیسی و در 9 روز برگزار خواهد شد که تیم ایران منتظر پاسخ قرعه کشی این مسابقات برای شناخت حریفان خود است.

تیم ملی شطرنج کشورمان که برای اولین بار موفق به حضور در بازیهای آسیایی شد، با ترکیب کامل تیمی دو مرد و یک زن عازم دوحه شد تا با حریفان قدری چون چین، زاپن ، هند و ویتنام که قهرمان هستند روبرو شود.

آتوسا پورکاشیان استاد بین الملل شطرنج کشورمان که با جنجال های فراوانی به عضویت این تیم درآمد، در پایان رقابتهای  شطرنج سریع بازیهای آسیایی قطربه عنوان چهارم رسید.

پورکاشیان 18 ساله که با شرایط خاصی رقیب اصلی اش شادی پریدر را کنار زد این ذهنیت را در همه بوجود آورد که قطعا باید یک نتیجه معقول را در بازیها کسب کند. هرچند وی چندین شکست را در جدول بازیهای انفرادی برای خودش ثبت کرد اما در نهایت با یک شکست تعجب برانگیز مقابل حریفی از ترکمنستان به عنوان چهارمی جدول رسید و از کسب مدال برنز مسابقات بازماند.

الشن مرادی شطرنج باز دیگر کشورمان در این بازیها بعد از کنار زدن هم تیمی اش مرتضی محجوب در دو دور مسابقه انتخابی به عنوان نفر دوم تیم ملی شطرنج ایران عازم دوحه شد تا تنها با کسب عنوان هفتمی در بخش انفرادی به کار خود پایان دهد.

در این بین احسان قائم مقامی تنها شطرنجبازی بود که بدون مسابقه انتخابی و با نظر مستقیم کمیته فنی فدراسیون به عضویت ثابت این تیم درآمد . استاد بزرگ شطرنج ایران برخلاف انتظارات با شکست های پی درپی و تساوی های حاصل شده درمسابقات در رده 16 جدول مردان قرار گرفت. نتایج ضعیف این عضو تیم ملی جای سوال های بسیاری را در ذهن همگان باقی گذاشته که باید منتظر ماند تا نتیجه وی در بخش تیمی نیز بدست بیاید و بتوان در خصوص آن اظهار نظر قطعی کرد.

 

کد خبر 416583

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =