یکی از تماشاچیان امروز جلسه علنی مجلس در حین بررسی لایحه اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراها توسط نمایندگان، با فریادهای مکرر خود در اعتراض به رد صلاحیت خود از نامزدی انتخابات شوراها، فضای جلسه علنی را برای دقایقی متشنج کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در حین اظهارات موسی پور نماینده دولت در خصوص یکی از مواد لایحه مذکور، یکی از تماشاچیان حاضر در جلسه علنی امروز مجلس به صورت ناگهانی در جایگاه استقرار دوربین های صدا و سیما نزدیک به محل استقرار تماشاچیان قرار گرفت و فریادهای او سکوت نمایندگان را به دنبال داشت.

این مرد جوان که با عصبانیت فریاد می زد ، خود را جانباز و برادر شهید معرفی کرد و نسبت به رد صلاحیت خود در انتخابات شوراها اعتراض کرد.

در این هنگام، حداد عادل از ماموران حفاظت مجلس خواست تا وی را به بیرون از جلسه هدایت کنند.

رئیس مجلس افزود: بی نظمی از طرف تماشاچیان در مجلس جایز نیست و تماشاگران حق ندارند در مذاکرات مجلس دخالت کنند.

سپس 5 تن از ماموران حفاظت مجلس، فرد معترض را که شدیدا مقاومت می کرد به سختی از صحن مجلس بیرون بردند، در حالی که فرد مذکور همچنان به فریادهای اعتراض آمیز خود ادامه می داد.

رئیس مجلس در عین حال از نمایندگانی که مذاکرات را قطع و متوجه اتفاقات در جایگاه تماشاچیان بودند تقاضا کرد تا به ادامه مذاکرات در خصوص لایحه مذکور توجه کنند.

 پس از برقراری آرامش به صحن علنی مجلس حداد اظهار داشت: افرادی که به صحن علنی تشریف می آورند حق صحبت و دخالت در مذاکرات را ندارند اما امروز این اتفاق رخ داد و ما بر اساس آئین نامه عمل کردیم.

کد خبر 416660

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =