علم و دانش در مسیر نظام توحیدی موجب تعالی جامعه و انسان می شود

بیرجند- معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور گفت: علم و دانش اگر در مسیر نظام توحیدی قرار گیرد می تواند موجب تعالی جامعه و انسان شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی تقوی ظهر شنبه در معارفه مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار کرد: باید سعی کنیم حرکت خود را در مسیر علم و دانش مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه علم و دانش اگر در مسیر نظام توحیدی قرار گیرد می تواند موجب تعالی جامعه و انسان شود، افزود: اگر همین علم و دانش در مسیر ولایت شیطان قرار گرفت باعث پس رفت و افت جایگاه انسان می شود و او را به حیوان نزدیک می کند.

معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور ادامه داد: انسان هم می تواند تعالی پیدا کند و جانشین خداوند در زمین باشد و هم می تواند از درجه حیوانی نیز پست تر باشد لذا باید سعی شود علم و دانش را در مسیر درست به انسان ها آموخت.

وی با اشاره به اینکه کسی که از علم سرشار است هم می تواند از حیوان پست تر باشد، گفت: علم حتما باید در یک نظام توحیدی قرار گیرد تا موثر واقع شود چراکه نظام توحیدی حرکت به سمت جلو، پیروزی و موفقیت حرکت کرد.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه قیام کردن برای خداوند به معنای این است که تمامی رفتارها و اعمال انسان خدایی باشد، عنوان کرد: در دانشگاه فرهنگیان بیش از دیگر دانشگاه ها انتظار تعلیم و تربیت انسان های فرهنگی و خدایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه غلبه فرهنگ و دین باید در دانشگاه فرهنگیان وجود داشته باشد، بیان کرد: اسم فرهنگیان بر دانشگاه غلبه پیدا کرده است لذا باید تلاش کرد تا به توقعی که وجود دارد، برسیم.

معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور ادامه داد: در بخش های دانشجویی، کارمندی و استاد وظایف خاص و مربوط به خود تعریف شده است لذا برای اینکه محیط دانشگاه محیطی خدایی شود باید هر یک وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور تلاش های بسیار و برنامه های خوبی تدوین و اجرا می شود، افزود: عنایت و توجه مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان اهمیت و مسئولیت این دانشگاه را چندیدن برابر کرده است.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه قرار است در دانشگاه فرهنگیان انسان سازی اتفاق بیفتد، گفت: اگر دیگر دانشگاه ها به دنبال تکنولوژی هستند اما دانشگاه فرهنگیان نرم افزار رسیدن به تعالی انسان و تکنولوژی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی با مردمی متدین جزء استان های بسیار خوب در زمینه های دانشگاهی است، عنوان کرد: تدین شاخصه اصلی استان در تمامی موفقیت ها است.

معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با بیان اینکه توقع مقام معظم رهبری از مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها این است که مبلغین خوبی در دانشگاه باشند و رسالت طلبگی خود را حفظ کنند، اظهار داشت: بهترین جوانان این مرز و بوم در دانشگاه ها تحصیل می کنند لذا باید فرصت ها را مغتنم شمرد و قدر این جوانان را دانست.

وی با اشاره به اینکه خروجی دانشگاه های فرهنگیان باید معلمینی با تقوا و انقلابی باشند، گفت: هدف مسئولین دانشگاه نیز باید پرورش و تربیت دانشجویانی متناسب با تراز انقلاب اسلامی باشد.

کد خبر 4166651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =