انتقاد رسولی نسبت به عدم ارائه گزارش از درآمد و هزینه‌های شهرداری

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران نسبت به عدم ارائه گزارش‌ ماهانه از وضعیت درآمد و هزینه‌های شهرداری به شورای شهر تهران انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور با بیان اینکه شهرداری نهادی عمومی و غیردولتی است که به‌صورت درآمد و هزینه اداره می‌شود، اظهار کرد: از آنجا که هزینه اداره شهر نیز توسط شهروندان پرداخت می‌شود لذا استحضار آنان از نحوه تخصیص منابع و مدیریت امور مالی شهرداری یکی از حقوق مسلم شهروندی است.

وی ادامه داد: در عمل به وظایف نمایندگی به استناد بر مفاد ماده ۷۹ قانون شهرداری‌ها و همچنین با عنایت به بند ۵ ماده ۸ وظایف خزانه‌دار شورا مندرج در آیین‌نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب ۱۱ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۸ هیئت‌وزیران، می‌بایست شهرداری نسبت به ارسال حساب درآمد و هزینه ماهانه همراه با اظهارنظر برای بهره‌برداری و ارائه گزارش در صحن شورای اسلامی شهر اقدام کند.

رسولی با تأکید بر اینکه به‌عنوان خزانه‌دار انتخابی اعضای شورای شهر نسبت به عدم ارسال گزارش‌ از وضعیت درآمد و هزینه‌های شهرداری به‌صورت ماهانه به خزانه‌داری شورای شهر به شهردار تذکر می‌دهم، اعلام کرد: امیدواریم این گزارش‌ها برای سه‌ماهه گذشته که مورد اغفال قرارگرفته، به تفکیک به شورا ارسال شود.

وی تأکید کرد: سیاست و رویکرد مدیریت جدید شهر تهران روشنگری و شفاف‌سازی است و یکی از ابزارهای تحقق این رویکرد، ارائه مستمر گزارش‌ از درآمد و هزینه‌های شهرداری به افکار عمومی است. با شناختی از شهردار تهران دارم، امید است تا این گزارش‌ها به شورا ارسال شود و حتی در سطح شهر به‌صورت هفتگی و روزانه میزان بدهی و مطالبات شهرداری به‌منظور مشارکت مردم در عبور از ابر بحران موجود در حوزه مدیریت شهری به نمایش گذاشته شود.

کد خبر 4167502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =