دانشجویان پرستاری پتانسیل بالایی برای تحول در نظام سلامت دارند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به برخی طرح های ضدپرستاری، گفت: تا زمانی که دانشجوی پرستاری در صحنه باشد، این قبیل طرح ها اجرایی نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریفی مقدم بعد از ظهر یکشنبه در مراسم روز دانشجو که با حضور دانشجویان پرستاری در سالن همایش فردوسی برگزار شد، اظهارداشت: با توجه به حضور گرم و پرشور شما دانشجویان پرستاری در این مراسم، به آینده پرستاری کشور خوشبین هستم. امیدوارم، مسئولان این شور و شوق را ببینند.

وی با عنوان این مطلب که جامعه بزرگ پرستاری بیش از ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع مختلف تحصیلی دارد، افزود: این تعداد دانشجو، پتانسیل بسیار عظیمی است که می تواند منشا بسیاری از تحولات پرستاری در آینده باشد.

شریفی مقدم، حضور دانشجویان خوش فکر و نواندیش رشته پرستاری را برای نظام سلامت و کشور یک فرصت تلقی کرد و گفت: این دانشجویان می توانند تحولی در نظام سلامت و کشور ایجاد کنند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری در ادامه به طرح های ضدپرستاری در زمان سکوت و رکود دانشجویان پرستاری اشاره کرد و افزود: طرح هایی مثل بهیاری یک ساله، تربیت پرستار بیمارستانی و...، از جمله ایده هایی بودند که در این دوران شکل گرفت و اگر نبودند نمایندگان جامعه پرستاری، امروز شاهد حضور پرستاران غیر آکادمیک در بیمارستان های کشور بودیم.

شریفی مقدم گفت: طبق طرح تربیت پرستار بیمارستانی، هر بیمارستانی می توانست هر چقدر دانشجو نیاز داشت، پذیرش و تربیت کند. اما وقتی در آبان ۹۴ خواستند این طرح را اجرایی کنند، با هوشیاری نمایندگان پرستاری، جلوی آن گرفته شد.

وی با عنوان این مطلب که تا ۹۰ درصد اجرای طرح مهارتی پرستاری بیمارستانی جمع شده است، افزود: طرح بهیاری یک ساله نیز می خواست با میانبر در کوتاه مدت، گروهی را تربیت و وارد بیمارستان ها کنند.

شریفی مقدم تاکید کرد: اگر این اتفافات می افتاد، امروز بیمارستانی کشور مملو از پرستاران فاقد آکادمیک بود.

وی همچنین به طرح کارآموزی در عرصه اشاره کرد و افزود: خطر این طرح به اندازه دیگر طرح های ضد پرستاری نبود، ولی می خواهند با این طرح، کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان های دولتی را بدون جذب نیرو، جبران کنند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، تاکید کرد: دغدغه طراحان این طرح، قطعا مسائل دانشجویان پرستاری نبوده است.

در ابتدای این مراسم، عباس کشفی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری ضمن تجلیل از حضور پرشور دانشجویان پرستاری در این مراسم، گفت: شما می توانید با عضویت در سازمان نظام پرستاری، همراه جامعه پرستاری در تمامی فعالیت های صنفی و اجتماعی مشارکت داشته باشید.

کد خبر 4168037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =