دستیابی به توسعه مستلزم بکارگیری دانش مدیریت توسعه است

سراب - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: دستیابی به توسعه مستلزم بکارگیری دانش مدیریت توسعه در همه سطوح ملی، استانی و شهرستانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، داود بهبودی دوشنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سراب که با محوریت اقتصاد مقاومتی تشکیل شده بود پس از استماع گزارشات دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد کشور مشکلات و موانع مهمی را پیش روی خود دارد که تنها با اتکاء به اقتصاد مقاومتی می‌تواند آنها را رفع کند.

وی با بیان اینکه توسعه یک امر درونزا بوده و متکی به منابع انسانی داخلی است که در عین حال می‌تواند از امکانات خارجی نیز بهره‌مند شود، افزود: یک نکته مهم مستتر در مفهوم اقتصاد مقاومتی الزام و ضرورت اتکا اقتصاد به توان داخلی با نگاه به اقتصاد جهانی است.

دکتر بهبودی نوسازی و دانش‌بنیان نمودن اقتصاد ملی را در تمامی سطوح ملی و بومی از دیگر الزامات تحقق عینی اقتصاد مقاومتی عنوان و اضافه کرد: کشورهایی مثل مالزی و هند نمونه‌ای از کشورهای در حال توسعه هستند که توانسته‌اند مفاهیم اقتصاد مقاومتی را بطور عینی تحقق بخشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه همه اقتصادهای دنیا به دنبال یک شرایط توسعه یافته هستند، گفت: اقتصاد مقاومتی و توسعه در واقع دو روی یک سکه هستند و در ادبیات روز دنیا این دو عبارت تعبیری یکسان از مفهومی واحد هستند.

بهبودی دستیابی به توسعه را مستلزم بکارگیری دانش مدیریت توسعه در همه سطوح ملی، استانی و شهرستانی دانست و افزود: توسعه یک امر درونزا بوده و متکی به منابع انسانی داخلی است که در عین حال می‌تواند از امکانات خارجی نیز بهره‌مند شود.

وی سنت مذموم تکیه بر منابع دولتی بویژه نفت را مسبب اصلی عدم توسعه یافتگی مناطق مختلف کشور دانسته و علاج موضوع را رهایی از اقتصاد دولتی و نفتی و اتکا به مردم و منابع غیردولتی ذکر نمود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در پایان با بیان اینکه احساس کاذب و شیرین ناشی از کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌ها بسیار زودگذر بوده و دوران آن گذشته، ابراز داشت: نیاز امروز کشور اتکا به اقتصاد مقاومتی با مولفه‌های مردمی و غیردولتی است.

کد خبر 4168646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =