حمایت از اقشار نیازمند در بودجه۹۷/لزوم تخصیص ردیف توانمندسازی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای حمایت از اقشار نیازمند، در لایحه بودجه ۹۷ ردیف های خوبی اختصاص داده شده است.

سهیل جلودارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اعتبار نهادهای حمایتی در لایحه بودجه ۹۷ ، افزود: در حال حاضر با توجه به بررسی های انجام شده، بودجه سال ۹۷ نهادهایی مانند کمیته امداد، بهزیستی، وزارت رفاه نسبت به سال ۹۶ درصدی رشد داشته که این نشان دهنده حمایت دولت از نیازمندان و قشر متوسط جامعه است.

وی گفت: در بودجه کمیته امداد باید برای توانمندسازی مددجویان بودجه خوبی اختصاص داده شود تا این افراد بتوانند بعد از مدتی به خودکفایی برسند و دیگر تحت پوشش نبوده و مستقل زندگی کنند، بر همین اساس دولت باید مدتی برای آنها هزینه کند.

جلودارزاده با اشاره به اینکه دولت برای افزایش بودجه های حمایتی تلاش می کند، ادامه داد: باید بودجه این دستگاه ها منظم تخصیص پیدا کند و ردیف هایی که در گذشته وجود داشته و دوران آنها به سر رسیده، شناسایی و در لایحه بودجه جدید حذف شود.

وی در مورد حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر در بودجه ۹۷ ، افزود: قرار بود در ابتدا این یارانه فقط به اقشار نیازمند برسد اما در عمل درست انجام نشد که به نظر می رسد به دلیل تبلیغاتی بود که دولت قبل برای خود انجام داد، در حالی که یارانه برای کمک به روستائیان و اقشار فقیر باید اختصاص می یافت و با حذف آن، افرادی که... ه.

به گفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، حذف یارانه ها در حالی که بسیاری از افراد هزینه های سر بار مصرفی را می پردازند نمی تواند مفید و قابل قبول باشد، چرا که هم اکنون افزایش هزینه ها و تبعات پرداخت یارانه همه افراد جامعه را درگیر کرده است.

وی به بانک اطلاعاتی که در وزارت رفاه ایجاد شده است اشاره کرد و افزود: چندین سال است که وزارت رفاه راه اندازی این بانک را در دستور کار قرار داده و می تواند آمار مربوط به تامین اجتماعی را رصد کند و از سوی دیگر کمیته امداد و بهزیستی نیز آمار مددجویان تحت پوشش خود را دارند که می توانند آنها را ارائه کنند و فقط بخش روستایی باید آمارشان مشخص و اعلام شود.

کد خبر 4168694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =