۲ هزار و ۳۹۴ خانواده زیر پوشش کمیته امداد شهرضا هستند

شهرضا - رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا گفت: ۲ هزار و ۳۹۴ خانواده زیر پوشش کمیته امداد بوده که از ۵۱ هزار خانوار در شهرستان ۳.۴ دهم درصد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا هستند.

عبدالرزاق میرزائی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: افراد تحت پوشش کمیته امداد شهرضا، شامل هفت درصد زن مطلقه،‌ دو درصد دارای سرپرست بیمار، ‌۳۳ درصد دارای سرپرست از کار افتاده،‌ یک درصد معلولان، ‌دو درصد خانواده زندانیان و یک درصد هم سرپرستی که خانواده خود را ترک کرده اند.

وی گفت: کمیته امداد،‌ تامین اجتماعی،‌ خدمات درمانی و نیروهای مسلح چهار سازمان بیمه گر کشور هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا با بیان اینکه در کمیته امداد زمینه پوشش دو نوع بیمه شامل بیمه پایه و مکمل برای مددجویان فراهم شده است، افزود: شهرهای دارای جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر مشمول بیمه پایه و شهرهای با جمعیتی کمتر از ۲۰ هزار نفر و روستاها مشمول بیمه مکمل هستند.

وی با اشاره به این که با ۲۵ مرکز درمانی قرار داد داریم، تصریح کرد:‌ دو هزار و ۳۱۰ مددجو از خدمات بیمه پایه کمیته امداد در شهرضا بهره مند شده اند.

میرزائی گفت:‌ با بیمه پایه کمیته امداد نزدیک به ۹۰ درصد هزینه های درمانی مددجو پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات کمیته امداد امام (ره) تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بوده که در این قرض الحسنه خیران می توانند به میزان دلخواه سپرده گذاری کرده و هر زمان نیاز داشتند، برداشت کنند و نیازمند نیز توسط خیر سپرده گذار معرفی می شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا افزود: به سپرده گذار در این صندوق هیچ سودی تعلق نگرفته و تسهیلات بدون بهره با مدت زمان تنفس پرداخت اقساط از شش تا ۲۴ ماه به نیازمندان پرداخت می شود.

وی اظهارداشت: این صندوق به شبکه شتاب متصل بوده و زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می کند.

میرزائی گفت: یکی از اقدامات خوب کمیته امداد در زمینه اشتعال و خودکفایی پرداخت تسهیلات بوده به طوری که خانواده نیازمند در ابتدای ورود نیاز سنجی شده و بعد از مشاوره شغلی و گذراندن دوره های مهارت آموزی و اخذ کارت مهارت و پروانه کسب فنی و حرفه ای می توانند، این تسهیلات را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: مددجویان با اخذ کارت مهارت و پروانه کسب برای اشتغال می توانند دو نوع تسهیلات بانکی تا سقف ۲۰ میلیون تومان و تسهیلات امدادی تا سقف ۳۵ میلیون تومان دریافت کنند.

۵۵۰ دانش آموز و دانشجو زیر پوشش کمیته امداد شهرضا هستند

رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا با اشاره به هفت بانک عامل برای اعطای این تسهیلات در شهرستان افزود:‌ با همکاری بانک های عامل می توان تا پایان بهمن ماه امسال تسهیلات اشتغالزایی را پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال گذشته دو هزار و ۷۰۰ خانواده زیر پوشش کمیته امداد شهرضا بوده اند، اظهارداشت:‌ در پایان سال گذشته با ایجاد زمینه های اشتغال،‌ تعداد این خانواده ها به دو هزار و ۵۰۰ خانواده کاهش یافته است.

میرزائی گفت:‌ ۵۵۰ دانش آموز و دانشجو زیر پوشش کمیته امداد شهرضا بوده که یک سوم هزینه های این افراد از ابتدای تحصیل تا مقطع دکتری توسط این نهاد تامین می شود.

وی تصریح کرد:‌ در شهرستان ۱۶ هزار صندوق صدقات کوچک (خانگی) و بزرگ نصب بوده که میزان صدقات جمع آوری شده از این صندوق ها از ابتدای سال تاکنون  ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا افزود: برای امسال ۶۵۰ میلیون تومان برنامه عملیاتی در نظر گرفته شده که از این میزان فقط ۱۹۳ میلیون تومان تحقق یافته است.

وی اظهارداشت: امسال ۳۷ میلیون تومان زکات فطره و ۱۴۷ میلیون تومان زکات مستحب جمع آوری شد.

میرزائی گفت:‌ ۴۰ نوعروس تاکنون هزینه جهیزیه تا سقف چهار میلیون تومان دریافت کرده و ۴۵ نفر منتظر دریافت این کمک هزینه هستند.

وی تصریح کرد: ۳۰ درصد تحقق سرفصل های کمیته امداد از کمک های مردمی تامین می شود.

کد خبر 4168810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =