مدیر کل اداره نظارت و بازرسی استان مرکزی گفت: سازمانها و دستگاه هایی که به نوعی از اعتبارات دولتی استفاده می کنند نباید به نفع کاندیداها در انتخابات وارد شوند.

حجت الاسلام محمد ربانی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در اراک افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با متخلفان برخورد می شود.

 

وی تصریح کرد:  براساس دستورالعمل سازمان بازرسی کل کشور ادارات کل نظارت و بازرسی های استانها به عملکرد دستگاه ها  و سازمانهای دولتی نظارت و به گزارشها  در این زمینه رسیدگی خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور و به تبع آن در استانها نسبت به اعمال نظارت مستمر و دقیق در ارتباط با پیشگیری از هر گونه سوء استفاده از اموال و امکانات دولتی و عمومی به نفع یا علیه نامزدهای انتخاباتی موضوع ماده 25 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات خبرگان رهبری، ماده 62 آئین نامه اجرایی تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراها ی اسلامی و ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام می کند .

 

مدیر کل اداره بازرسی استان مرکزی اضافه کرد: حسب مورد گزارش های هشداردهنده و پیشگیرانه داده خواهد شد و گزارشهای ناظر بر پیگرد قضایی و اداری برای ادامه پیگیری لازم و انعکاس به مراجع صلاحیت دار به سازمان بازرسی کل کشور ارائه می گردد.

 

وی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: همه تلاشها برای برگزاری سالم انتخابات انجام می شود و هر دستگاهی از جمله نظارت و بازرسی  در چارچوب قوانین در این زمینه حرکت خواهد کرد.

 

وی بخشی از سلامت انتخابات را در گروی رفتار سالم کاندیداها به خصوص در زمینه مالی عنوان کرد و افزود: آموزه های دینی حکم می کند همه ما در هر کاری سلامت نفس را حفظ کنیم.

 

مدیر کل اداره بازرسی استان مرکزی استفاده از هرگونه امکانات دولتی در انتخابات را از نظر قانونی و شرعی نادرست و بدون توجیه دانست و گفت: سازمان بازرسی به طور جدی مسائل را پیگیری می کند.

 

ربانی نژاد با اشاره به اینکه برخی کاندیداها شورای شهر در اراک قصد سوء استفاده از نفوذ خود در مناقصه ها به نفع خود را داشتند، اضافه کرد:این موضوع در حال پیگیری است .

 

وی تصریح کرد: هر مشاهده غیر قانونی پیگیری و به دستگاه قضایی استان ارجاع داده می شود.

کد خبر 416885

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =