نخستین همایش بزرگ کیفیت محصولات نظامی سازمان صنایع دفاع وابسته به وزارت دفاع همزمان با خجسته ایام ولایت با سعادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در این همایش که در راستای تحقق منویات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر ارتقاء کیفیت محصولات نظامی و تعامل هر چه بیشتر  با نیروهای مسلح برگزار شد، جانشین وزیر دفاع ، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه ، مدیران و معاونین ارشد وزارت دفاع و دیگر فرماندهان ارشد نظامی ، انتظامی و مدیران سازمان صنایع دفاع حضور داشتند .

در آغاز این همایش، سردار احمد وحیدی جانشین وزیر دفاع طی سخنانی با اشاره به مفهوم کیفیت از دیدگاههای مختلف ارتقاء کیفیت در تولید محصولات نظامی را در تقویت بنیه دفاعی حائز اهمیت توصیف کرد

وی با توجه به حرکت کشور به سمت توسعه و تلاش برای حضور موثر در بازارهای جهانی ، افزایش توان رقابتی از طریق رشد کیفی محصولات را ضروری دانسته وکیفیت را اولویت اول سازمان های تابعه وزارت دفاع برشمرد .

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه در برنامه پنج ساله وزارت دفاع به این مهم توجه ویژه شده است، ساز وکارهای فراهم شده برای استاندارد سازی محصولات و سیاست های وزارت دفاع در خصوص ارتقاء کیفی محصولات را تشریح کرد .

در ادامه این همایش فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی امیر دریادار کوچکی نیز سخنانی به تغییر در نگرش مدیریتی از گذشته تا به امروز و ویژگی های مدیریت روز دنیا اشاره کرد و گفت  : مدیران صنایع دفاعی باید مدیریت تفکر استراتژیک و مدیریت دانایی را محور کار خود قرار دهند .

وی نقش مدیران عالی سازمان را تشخیص و انتخاب الگوهای فکری جدید و شناخت آسیب پذیری دشمنان دانست تا از آن طریق متناسب با نیاز نیروهای مسلح به سمت روزآمدی محصولات صنایع دفاع حرکت کند .

فرمانده نیروی دریایی ارتش ، نقش اصلی صنایع دفاع را رساندن نیروها به مزیت رزمی نسبت به دشمنان بر شمرد و این مزیت را یک مولفه تعیین کننده در استراتژی دانست .

در ادامه این همایش، مدیر عامل سازمان صنایع دفاع سردار مهندس فرحی ، هدف از برگزاری همایش را ارتباط مستقیم با مشتریان کلیدی سازمان (نیروهای مسلح) و دریافت مستقیم نظرات مشتریان نظامی در خصوص کیفیت محصولات تولیدی همچنین تعمیق و بهبود نظام ارتباطی در مورد کیفیت با نیروهای مسلح و ارائه برخی از نتایج موفق پروژه های بهبود ، مرتبط با نظرات  و شکایات نیروهای مسلح عنوان نمود .

وی در ادامه به رهیافت نوین سازمان صنایع دفاع اشاره و ماموریت اصلی سازمان را " تامین نیازها و رضایت نیروهای مسلح " عنوان کرده و تمرکز مدیریتی ، برنامه ای و تخصیص منابع را در سازمان در راستای تحقق این امر مهم دانست .

مدیرعامل سازمان صنایع دفاع در بخش دیگری از سخنان خود محورهای کلیدی مورد توجه در سازمان صنایع دفاع را سه محور " پژوهش و نو آوری " ، " کمیت " و " کیفیت " برشمرد و موضوعات اساسی که در آنها کیفیت مورد توجه ویژه قرار گرفته است را " نقشه استراتژی " ، " طرح پیمان " و " برنامه جامع " ذکر کرد .

سردار فرحی ضمن بیان عناصر اساسی جهش  کیفیت در سازمان صنایع دفاع که از نیمه دوم سال 84 مورد توجه ویژه قرار گرفته است به تشریح ویژگی ها اصلی رویکرد نوین صنایع دفاع به کیفیت پرداخت و گفت : دو هدف اصلی از توسعه و تعمیق ساختار کیفیت " توسعه دغدغه یابی " و " ایجاد ساختار نظام مند با سرعت پاسخگویی بالا " است .

همچنین وی با تشریح ساختارهای اصلی مرتبط با کیفیت به تصمیم سازمان مبنی بر تخصیص بخشی از پاداش مدیران و کلیه سطوح منابع انسانی به عملکرد در حوزه کیفیت اشاره کرد و این عمل را عامل انگیزشی مهمی در جهت ارتقاء کیفیت دانست .

کد خبر 416923

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =