پیش‌نویس لایحه سازمان‌های مردم‌نهاد تهیه شد/حمایت از طرحهای سمنها

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور از تهیه پیش‌نویس لایحه سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و گفت: از طرحهای سمن‌ها در حوزه آسیب‌های حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در همایش «کار داوطلبانه و سازمان‌های مردم‌نهاد» که با حضور فعالان اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه کار داوطلبانه از گذشته در نهاد ایرانیان وجود داشته است، گفت: امروزه حضور مردمی در کارهای جمعی ضعیف شده است و سازمان‌های مردم‌نهاد زمینه خوبی برای تشویق کار جمعی هستند.

وی ادامه داد: در وزارت کشور به صورت جدی از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کنیم و در تلاش هستیم بسترهای قانونی لازم را تأمین و تقویت کنیم.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور از تدوین پیش‌نویس لایحه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در وزارت کشور خبر داد و گفت: این پیش‌نویس در حال نهایی شدن است تا به دولت ارائه شود. یکی از مزیت‌های این پیش‌نویس این است که تاکنون در کشور تعریف حقوقی و قانونی از کار داوطلبانه وجود نداشت و این لایحه، کار داوطلبانه را تعریف کرده است. در این لایحه موارد زیادی مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم آثار مثبتی بر جای بگذارد.

اکبری با اشاره به اینکه سمن‌ها جای خوبی برای تمرین مسئولیت‌پذیری با کمترین هزینه هستند، تأکید کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد اقدامات بزرگی انجام می‌دهند؛ مردم از دولت انتظار بسترسازی لازم برای جلب مشارکت را دارند و در وزارت کشور این مسئله را تسهیل خواهیم کرد تا تأسیس سمن‌ها و حمایت‌های بعدی را برنامه‌ریزی کنیم.

وی از حمایت سازمان امور اجتماعی کشور از سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی، طرح‌های خود را به وزارت کشور ارائه کنند تا ما از این طرح‌های خوب حمایت کنیم.

کد خبر 4169382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =