«حریم خصوصی و نظارت اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه» منتشر شد

کتاب «حریم خصوصی و نظارت اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه» به قلم حجت‌الاسلام محمداسحاق مسعودی و با همکاری دانشگاه معارف اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «حریم خصوصی و نظارت اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه» به قلم حجت‌الاسلام محمداسحاق مسعودی، منتشر شد.

دین اسلام به عنوان آخرین و کامل ترین دین، کارآمدترین نظام ناظر به همه حقوق و تکالیف انسان را که بر کرامت انسان استوار و با فطرت و نیازها و تمایلات بشر هماهنگ باشد، به بشریت ارائه کرده است.

از مصادیق حقوق بشر، حق حریم خصوصی است که به دلیل اختلاف دیدگاهها در چیستی، چندگونگی و چگونگی اجرا و نیز تزاحم ان با تکلیف «نظارت اجتماعی»، امروزه یکی از جدی ترین موضوعات چالشی به شما می آید و پرسش ها و ابهاماتی را پدید آورده است.

با توجه به اینکه اسلام زیرساخت ها و روساخت های حقوق بشر را با هدف سعادت انسان ارائه نموده و بر احترام به حریم خصوصی دیگران تأکید فراوان دارد و از دیگر سو نظارت اجتماعی را برای استمرار نظم اجتماعی و پایبندی افراد جامعه به قواعد و هنجارها بایسته می داند، تبیین رویکرد اسلام نسبت به حق حریم خصوصی و تزاحم ان با نظارت اجتماعی و مسأله «امر به معروف و نهی از منکر» ضروری است.

 کتاب «حریم خصوصی و نظارت اجتماعی» در پنج فصل سامان یافته است و به مباحثی مانند: محدوده حریم خصوصی و نظارت اجتماعی، مبانی نظری نگاه اسلامی و غربی در حریم خصوصی و نظارت اجتماعی، تبیین چگونگی تعامل بین دو حوزه حریم خصوصی و نظارت اجتماعی و شیوه های نظارت اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه می پردازد.

کتاب «حریم خصوصی و نظارت اجتماعی از منظر قرآن و نهج البلاغه» با همکاری دانشگاه معارف اسلامی در  ۳۱۲ صفحه و قطع وزیری به قیمت ۱۵هزارتومان منتشر شد.

کد خبر 4169675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =