صدور ۱۶۸ فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان

زنجان-مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از صدور ۱۶۸ فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان،  جمال انصاری افزود: برخوردهای قانونی صورت گرفته و همچنین آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی گسترده در زمینه اهمیت و ضرورت حفاظت از اراضی کشاورزی سبب کاهش قابل توجه روند تغییر کاربری های غیر مجاز اراضی زراعی و باغی در استان زنجان شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگسازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز در استان زنجان، همه ساله اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی اطلاع رسانی می شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به ثبت ۵۴۴ گزارش مردمی طی سال جاری در سامانه ۱۳۱ بیان داشت: از این تعداد ۲۰۶ مورد منجر به عملیات شده است.

انصاری از صدور ۱۶۸ فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان در سال جاری خبر داد و افزود: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است قبل از هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.

وی تصریح کرد: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری های مجاز در اراضی کشاورزی کم بازده استان زنجان، فرآیند مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آیین نامه های مربوطه و نهایتا با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد.

کد خبر 4169967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =