با اشاره به بحران استعفا و مسأله عربستان؛

حریری: برخی می‌خواستند از پشت به من خنجر بزنند

شناسهٔ خبر: 4169975 -
نخست وزیر لبنان با اشاره به تحولات مربوط به استعفایش و نقش عربستان در این مسأله، گفت: برخی می خواستند از پشت به من خنجر بزنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان با اشاره به تحولات مربوط به استعفایش و مسأله عربستان گفت: ما از بحران سختی عبور کردیم.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه افزود: کسانی بودند که می خواستند از روابط متمایز ما با عربستان سعودی سوء استفاده کنند تا به من ضربه بزنند. برخی احزاب تلاش کردند تا از رهگذر این بحران، جایگاهی در لبنان پیدا کنند. آنها تلاش کردند تا از پشت به من خنجر بزنند.

حریری ادامه داد: شما می دانید که چه کسانی می خواستند از پشت به من خنجر بزنند. آنها در حالی که شعارهای ضد ایرانی سر می دادند، تلاش می کردند به من نیز ضربه وارد کنند. آنها ادعا می کنند که راه رفیق الحریری را ادامه می دهند درحالی که اینطور نیست. این یک کلاهبرداری علیه همه ماست.

وی در خصوص اختلافات با حزب الله گفت: آنها با مواضع سیاسی منطقه و بین المللی ما موافق نیستند؛ ما نیز حاضر به پذیرش مواضع سیاسی منطقه ای و بین المللی حزب الله نیستیم. اما همه تصمیماتی که گرفته می شود، به مصلحت ملت است. ملت لبنان نباید هزینه درگیری های سیاسی ما را پرداخت کنند. انتخابات پارلمانی آینده سرنوشت ساز است.

حریری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص قدس اشغالی گفت: تصمیم ترامپ علیه قدس اشغالی مردود است. ملت لبنان همبستگی خود با فلسطینیان را اعلام کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =