درآمدهای یزد در لایحه بودجه ۹۷ حدود ۱۶۴۳ میلیارد تومان اعلام شد

یزد ـ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: درامدهای استان یزد در لایحه بودجه ۹۷ حدود هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، حمیدرضا نصیری زاده با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور از سوی رئیس جمهو به مجلس شورای اسلامی، وضعیت اعتبارات و درآمدهای استان را در لایحه تقدیمی تشریح کرد.

وی بیان کرد: درآمدهای استانی در لایحه هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به میزان هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان مندرج در قانون بودجه ۹۶، با رشد ۱۹.۹ درصدی همراه بوده و استان در رده دوازدهم بیشترین درآمد بین استانها قرار دارد.

نصیری زاده با اشاره به اعتبار قانون استفاده متوازن از امکانات کشور مندرج در لایحه گفت: این اعتبارات مشتمل بر اعتبارات ملی،  استانی و استانی ویژه موضوع ردیف ۴۷-۵۵۰۰۰۰ به میزان ۱۹۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده در حالی که میزان این اعتبار در سال ۹۶ حدود ۱۸۷ میلیارد تومان بوده و رشد ۶.۴ درصدی داشته است.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد به اعتبارات دو درصد نفت و گاز هم اشاره کرد و گفت: اعتبار ۴۶.۸ میلیارد تومانی برای مناطق محروم در لایحه دیده شده در حالیکه میزان این اعتبار سال گذشته ۴۸.۱ میلیارد تومان بوده و به میزان ۲.۷ درصد کاهش یافته است.

نصیری زاده با اشاره به اینکه دومین سال است که اعتبارات ارتقاء شاخص های اقتصادی در دستور بودجه قرار گرفته است، گفت: میزان این اعتبار در سال ۹۷ به میزان ۶۷ درصد کاهش یافته و به ۲۰.۱ میلیارد تومان رسیده است.

وی همچنین میزان اعتبارات موضوع ۰.۲۷ درصدم مالیات بر ارزش افزوده را ۱۴.۱ میلیارد تومان ذکر کرد که نسبت به قانون بودجه ۹۶، و میزان ۱۲.۱ میلیارد تومانی، رشد ۱۴.۶ درصدی داشته است.

نصیری زاده، میزان اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای استان را ۳۴۸.۸ میلیارد تومان عنوان کرد که نسبت به میزان ۴۱۹.۶ میلیارد تومان در سال گذشته، ۱۶.۸ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد همچنین با اشاره به رشد ۱۶ درصدی اعتبارات هزینه ای استان گفت: این اعتبارات از ۱۸۹.۹ میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۲۰.۳ میلیارد تومان در لایحه ۹۷ ارتقاء یافته است.

وی یادآور شد: علاوه بر ۲۳ دستگاه استانی، اعتبارات هزینه ای سه دستگاه آموزش و پرورش، بنیاد شهید و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت استانی تخصیص خواهد یافت.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان، مجموع اعتبارات هزینه ای و عمرانی استان را ۱۱۱۴.۶ میلیارد تومان عنوان کرد که استان در این شاخص در رده بیست و سوم میان استانها قرار دارد.

کد خبر 4170525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =