شکست جمهوریخواهان در «آلاباما»/ ترامپ از رو نرفت!

شناسهٔ خبر: 4170634 -
نامزد جمهوریخواه به‎رغم برخورداری از حمایت کاخ سفید، رقابت برای کسب کرسی سنا را به حریف دموکرات واگذار کرد حال‎آنکه ترامپ ضمن تبریک به فرد برنده، مدعی شد: این پایان ماجرا نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، نتیجه انتخابات سنا برای کسب کرسی ایالت «آلاباما» به‌رغم تبلیغات گسترده دونالد ترامپ به نفع نامزد جمهوریخواه، با پیروزی «داگ جونز» نامزد دموکرات، پایان یافت.

 به این ترتیب، جونز نخستین دموکراتی می‌شود که در ۲۵ سال گذشته، موفق به کسب چنین جایگاهی شده است.

با انتخاب جونز ۶۳ ساله، جمهوریخواهان که اکثریت سنای آمریکا را به دست دارند، متحمل شکست سنگینی شده و نسبت جمعیتی آنها در مقایسه با دموکرات‌ها با یک رقم کاهش به ۵۱ کرسی در برابر ۴۹ کرسی تغییر می‌یابد.

گفتنی است «روی مور» رقیب جمهوریخواه جونز، با اتهام فساد اخلاقی و آزار جنسی مواجه است و به‌همین دلیل ترامپ هم که دست‌کمی از وی ندارد؛ برای حفظ کرسی مهم ایالت آلاباما، به کمک مور شتافت.

این درحالی است که چندی پیش، کاخ سفید در رد اتهامات جنسی مطرح شده علیه ترامپ، گفته بود: مردم آمریکا با انتخاب ترامپ به اتهامات فساد اخلاقی وی پاسخ دادند!

به‌این‌ترتیب، عدم انتخاب مور آن‌هم علیرغم حمایت ترامپ، می‌تواند نشان از دلسردی مردم آمریکا از بابت رفتار دولتمردان جمهوریخواه باشد.

با این‌حال، ترامپ کوتاه نیامده و ظرف چند دقیقه پس از اعلام نتایج انتخاباتی آلاباما، در پیامی توئیتری به جونز تبریک گفت.

وی نوشت: به داگ جونز برای پیروزی در این نبرد دشوار تبریک می‌گویم. مردم آلاباما محشر هستند و طولی نمی‌کشد که جمهوریخواهان دوباره شانس خود را برای کسب این کرسی امتحان می‌کنند. مبارزه هرگز تمام نمی‌شود!

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =