محمد حسینی

بیرجند- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر ثبات نیروهای روابط عمومی دستگاه ها تاکید کرد و گفت: روابط عمومی ها و رسانه ها محور رشد و توسعه استان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی ظهر چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرائی استان، اظهار کرد: روند ارتباط روابط عمومی ها و رسانه ها روند خوبی را نشان می دهد.

وی با تاکید بر ترویج بخشی از مسائل فرهنگی فراموش شده و آسیب دیده، افزود: نوع نگاهی که در امور داریم باید مقداری سیستمی باشد و تعلق خاطر ایجاد کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روابط عمومی ها باید بدانند نقشی که ایفا می کنند در چه سطح و سطوحی قرار دارد، عنوان کرد: باید بر دستگاه های اجرایی تاکید شود که بر ثبات روابط عمومی ها توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید در شغل و حرفه خود علاقه داشته باشند چراکه در غیر این صورت کاری که انجام می دهند کارآمد نخواهد بود، گفت: کسی که ذائقه فکری و طبع رسانه ای و روابط عمومی را نداشته باشد نمی تواند به درستی ایفای نقش کند.

حسینی با بیان اینکه روابط عمومی یکی از پر تحرک ترین بخش های سازمانی است، عنوان کرد: فضای اخلاق امیدآور و فضای بد اخلاقی یاس و ناامیدی را به همراه دارد، افزود: پیامبر اکرم (ص) فلسفه بعثت را در دوران جهالت، سیاهی و تاریکی بشر اخلاق می دانستند.

وی با اشاره به اینکه فضایی که در آن اخلاق حاکم باشد فضایی با انصاف و لطیف است و همبستگی ایجاد می کند، افزود: اخلاق صرفا به مفهوم خوش رو بودن نیست بلکه این مهم تنها یکی از ویژگی های اخلاق خوب داشتن است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بایستی اخلاق نیک را حتما در فضایی  که می خواهیم به عنوان بخش تغذیه جامعه برای آگاهی بخشی داشته باشیم، لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها باید به سمت تدبیر و تفکر و خلاقیت بروند، گفت: خلاقیت ها و ایجاد فرصت ها اختراع نیست بلکه ظرفیتی است که می توان از آن به عنوان تعامل بین جامعه و حکومت استفاده کرد.

حسینی با اشاره به اینکه باید بتوانیم همواره از توانمندی های موجود فرصت بهره برداری ایجاد کنیم و فرصت سوزی نداشته باشیم، اظهار داشت: مسئولین باید در کاری که مشغول هستند تعصب سازمانی داشته باشند تا بتوانند رشد کنند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی می تواند در بسیاری از بخش های توسعه فراگیر و متوازن استان کمک باشد، گفت: مسیر حرکت اگر مسیری باشد که اقدام گذشته پایه گذار اقدامات آینده نباشد نخواهیم توانست به رشد مطلوبی که می خواهیم، برسیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه گردشگری، صنایع دستی و هم مرز بودن با کشور افغانستان سه بستر مهم در استان خراسان جنوبی است، عنوان کرد: مشکل ما این است که تنها سفیدی و سیاهی را می بینیم و تعادلی در امور انجام نمی گیرد.

وی با بیان اینکه هر استانی که رشد کرده نگاه غالب آن ها به ظرفیت های داخلی بوده است، افزود: محور رشد و توسعه استان روابط عمومی ها و رسانه ها هستند لذا باید در این شغل آستانه تحمل را بالا ببریم و اموری را که موجب یاس و پشیمانی می شود را انجام ندهیم.

حسینی با اشاره به اینکه مسئولین نباید هر انتقادی که صورت می گیرد را بلافاصله حمل بر کینه و دشمنی بگذارند، گفت: مدیران را باید به سمت توفیقات روز افزون هدایت کرد و در این زمینه روابط عمومی ها و رسانه ها نقش بسیار مهمی دارند.

کد خبر 4171176

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =