علي اسلامي، آبفاي يزد

یزد ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد ضمن تشریح تبصره ۳ آب‌بها در جلسه فوق‌العاده شورای شهر یزد گفت: ۱۵ درصد مشترکان یزد از این تبصره معاف هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسلامی در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با اشاره به آمار آب بها و نحوه عمکرد در این تبصره اظهار داشت: ۱۵ درصد مشترکان آب یزد در طبقه معافیت این تبصره قرار دارند و تا مصرف ۵هزار لیتر معاف هستند و طی جداول موجود در شرکت، متوسط مصرف اکثر خانوارهای یزد در سال ۲۵ متر نخواهد بود.

وی در تشریح اقدامات در حوزه فاضلاب شهری بیان کرد: برای ۳۰ درصد شهر یزد اقدامات لازم در زمینه شبکه‌گذاری فاضلاب و تصفیه فاصلاب صورت گرفته و برای بقیه شهر نیز این اقدام صورت می گیرد که باید از محل درآمد و هزینه‌کرد تبصره توسعه شبکه فاضلاب انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد افزود: در حسن آباد طی سه سال، ۱۷ میلیارد هزینه شده و ما به ازای هر انشعاب فاضلاب، حدود سه میلیون تومان باید هزینه کنیم.

رئیس شورای شهر یزد نیز در این جلسه اطلاع رسانی صحیح این تبصره را خواستار شد و گفت: باید مردم در جریان بندهای تبصره های قانونی قرار گیرند و آب و فاضلاب در قبض ها این موارد را به صورت جزء و با ذکر موارد آن داشته باشد که این امر در حال حاضر انجام نمی شود.

غلامعلی سفید، نظارت بر هزینه‌کرد مبالغ دریافتی را ضروری دانست و بر برگزاری جلسات با نماینده شورا تاکید کرد.

به گزارش مهر، در این جلسه مقرر شد آب و فاضلاب شهری درآمد و هزینه کرد را از محل تبصره ۳ به شورا ارائه نماید و از هفته آینده با حضور کارشناسان آبفا در شورای شهر، جلسات کارشناسی برگزار و موارد دقیق هزینه ها و کار کارشناسی لازم انجام شود تا پس از جمع بندی به صحن شورا ارسال شود.

کد خبر 4172375

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =