مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد:

۱۵ درصد مشترکان آب یزد از تبصره ۳ آب‌بها معاف هستند

شناسهٔ خبر: 4172375 -
یزد ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد ضمن تشریح تبصره ۳ آب‌بها در جلسه فوق‌العاده شورای شهر یزد گفت: ۱۵ درصد مشترکان یزد از این تبصره معاف هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسلامی در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با اشاره به آمار آب بها و نحوه عمکرد در این تبصره اظهار داشت: ۱۵ درصد مشترکان آب یزد در طبقه معافیت این تبصره قرار دارند و تا مصرف ۵هزار لیتر معاف هستند و طی جداول موجود در شرکت، متوسط مصرف اکثر خانوارهای یزد در سال ۲۵ متر نخواهد بود.

وی در تشریح اقدامات در حوزه فاضلاب شهری بیان کرد: برای ۳۰ درصد شهر یزد اقدامات لازم در زمینه شبکه‌گذاری فاضلاب و تصفیه فاصلاب صورت گرفته و برای بقیه شهر نیز این اقدام صورت می گیرد که باید از محل درآمد و هزینه‌کرد تبصره توسعه شبکه فاضلاب انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد افزود: در حسن آباد طی سه سال، ۱۷ میلیارد هزینه شده و ما به ازای هر انشعاب فاضلاب، حدود سه میلیون تومان باید هزینه کنیم.

رئیس شورای شهر یزد نیز در این جلسه اطلاع رسانی صحیح این تبصره را خواستار شد و گفت: باید مردم در جریان بندهای تبصره های قانونی قرار گیرند و آب و فاضلاب در قبض ها این موارد را به صورت جزء و با ذکر موارد آن داشته باشد که این امر در حال حاضر انجام نمی شود.

غلامعلی سفید، نظارت بر هزینه‌کرد مبالغ دریافتی را ضروری دانست و بر برگزاری جلسات با نماینده شورا تاکید کرد.

به گزارش مهر، در این جلسه مقرر شد آب و فاضلاب شهری درآمد و هزینه کرد را از محل تبصره ۳ به شورا ارائه نماید و از هفته آینده با حضور کارشناسان آبفا در شورای شهر، جلسات کارشناسی برگزار و موارد دقیق هزینه ها و کار کارشناسی لازم انجام شود تا پس از جمع بندی به صحن شورا ارسال شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =