مجید نصیرایی

بیرجند- امام جمعه موقت بیرجند به تحویل لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس اشاره کرد و گفت: این لایحه نباید به قشر مستضعف جامعه فشار وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید نصیرایی در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند با بیان اینکه رعایت تقوای الهی موجب کاهش گرفتاری‌ها می‌شود، اظهارکرد: اگر تقوی الهی پیشه کنیم خداوند راه نجات از مشکلات را برای ما فراهم می کند.

 وی با اشاره به اینکه بدون کمک و عنایت خداوند نمی توانیم موفق باشیم و همه ما انسانها نیازمند پروردگار هستیم؛ گفت: پژوهش مسئله مهمی در راه کسب موفقیت ها است.

 وی عنوان کرد: اساس راه پیشرفت و موفقیت ها در کشور بر اساس تولید علم و پژوهش است.

خطیب جمعه بیرجند به روز حمل و نقل اشاره کرد و افزود: یکی از یرساخت های مهم مورد نیاز برای استان در جهت توسعه راه آهن است که از حمایت های مسئولان محروم مانده است.

 وی با اشاره وضعیت جاده های استان و آمار تصادفات و مرگ و میرها بیان کرد: باید پیگیری ها و تلاش ها برای بهبود وضعیت حمل و نقل و جاده ها افزایش یابد تا شاهد مرگ و میر هموطنان مان نباشیم.

 وی با بیان اینکه ۲۷آذر ماه با عنوان روز حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است، تصریح کرد: حوزه و دانشگاه باید تکمیل کننده یکدیگر باشند چرا که بدون توجه به یکی از این دو نمی توان به جامعه مطلوب دست پیدا کرد.

 حجت الاسلام نصیرایی آمریکا را مصداق خشونت و افراطی‌گری در جهان دانست و بیان داشت: در گام اول برای مبارهز با خشونت باید کسانی که در داخل از آمریکا از این امر حمایت می کنند مبارزه کنیم.

وی با اذعان به اینکه امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا است، تصریح کرد: کسانی که جریانات استکباری را بزک می کنند خون شهدا را پایمال کرده اند.

 وی عنوان کرد: کسانی که خواهان بزرگ کردن آمریکا هستند مراقب باشند و بدانند که به برکت خون شهدا در آسایش و زندگی می‌کنند.

دشمن به دنبال بدبین کردن مردم به نظام

وی خراسان جنوبی را مظهرعلم و ایمان و فرهنگ دانست و افزود: مسئولان در دعوت از سخنرانان در محافل مختلف نظارت کنند تا کسانی که بینش سطحی گری و حرف های نامربوط میزندد در استان حضور پیدا نکنند.

وی فضای مجازی را از مهم ترین دغدغه های روز جامعه دانست و بیان کرد: باید با راهکارهای مناسب این فضای تهدید ی را برای جوانان و خانواده‌ها به یک فرصت تبدیل کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند به تحویل لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس اشاره کرد و گفت: این لایحه نباید به قشر مستضعف جامعه فشار وارد کند.

وی با بیان اینکه هستند کسانی در جامعه ما که زندگی آنها به یارانه ها گره خورده است، ادامه داد: نباید با تصمیمات نادرست موجب رنجش و فشار بر قشر مستضعف جامعه شویم.

نصیرایی با اشاره انقلاب اسلامی از آغاز تا کنون فتنه های زیادی را پشت سرگذاشته است، تصریح کرد: دشمنان می خواهند نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند و باید در این زمینه هوشیارانه برخورد کنیم.

کد خبر 4172703

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =