معاون صنایع دستی خراسان جنوبی

برگزیدگان نمایشگاه ملی صنایع دستی در خراسان جنوبی تجلیل شدند

شناسهٔ خبر: 4173025 -
معاون صنایع دستی خراسان جنوبی از تقدیر و تجلیل از شهرستان ها و استانهای برتر در دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عباس زاده جمعه شب در اختتامیه دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی  با اشاره به انتخاب شهرستان های برتر در دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان، اظهار کرد: شهرستان های قاین، خوسف و نهبندان سه شهرستان برتر در این نمایشگاه معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه شهرستان درمیان نیز شایسته تقدیر در این نمایشگاه اعلام شده است، افزود: توجه به صنایع دستی بومی و اجرا و تولید زنده صنایع در غرفه از جمله ملاک های ارزشیابی غرفه ها و شهرستان های برتر بوده است.

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پوشش مناسب سنتی که در فراخوان اولیه به همه شهرستان ها ابلاغ شده بود در ارزیابی غرفه های برتر نقش داشته است، گفت: مشتری مداری، احیای رشته های منسوخ شده و فروش بالای محصول از دیگر ملاک های ارزشیابی این غرفه ها بوده است.

وی با بیان اینکه روستای گریمنج شهرستان قاین در رشته قارت بافی به جهت احیا و تولید زنده و همچنین پوشش مناسب به عنوان غرفه برتر استانی معرفی شد، عنوان کرد: غرفه رودوزی های الحاقی شهرستان سربیشه نیز با توجه به نوع ارتباط با مخاطب و فروش بالا از دیگر غرفه های برتر نمایشگاه معرفی شده است.

عباس زاده ادامه داد: در میان ۱۱ شهرستانی که در این نمایشگاه حضور داشته اند سه شهرستان قاین، خوسف و نهبندان بدون اولویت به جهت تنوع در تولیدات، غرفه آرایی، پوشش سنتی، تولید زنده و ارتباط خوب با مخاطب و عوامل برگزاری نمایشگاه به عنوان شهرستان های برتر شناخته شدند.

وی بیان کرد: در بین استان های شرکت کننده در دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی  گلیم استان خراسان شمالی، حصیر استان گیلان و نقاشی روی شیشه استان همدان بدون اولویت به عنوان استان های برگزیده معرفی شده اند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 1 =