سید علیرضا عبادی

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز نیروهای مسلح با سلاح های خود بصیرت را به جامعه تزریق می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید آیت الله علیرضا عبادی صبح شنبه در دیدار با فرماندهان مرزبانی و راهور خراسان جنوبی، اظهار کرد: انسان از نظر انواع نیازهای جسمی به یک دستگاهی که راه را از بیراهه تمیز دهد، نیاز دارد اما راه تنها در امور فیزیکی نیست.

وی با بیان اینکه داشتن چشم سر و بصر در بعد حیوانی بشر قرار دارد ولی در بعد انسانی خداوند بصیرت را اعطا کرده است، افزود: با بصیرت است که انسان راه انسانی خودش را می بیند و حق را از باطل تشخیص می دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خداوند آنقدر نظام خلقت را حساب شده و زیبا قرار داده که تشخیص بین حق و باطل جزء مسائل اولیه است مشروط بر اینکه بصیرت کامل باشد و دچار خطا نشود.

وی با اشاره به اینکه در عین حالی که تشخیص حق و باطل از مسائل اولیه است اما خطای بصیرت در انسان وجود دارد، گفت: جاهایی که خطا در بصیرت ایجاد می شود عارضه ای واقع شده و مربوط به مسائل اولیه نیست.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر آدمی به یک مسئله ای خارج از ملاک های عقلی تمایل افراطی پیدا کرد نسبت به ماسوای آن کور می شود و بصیرت او از بین می رود، عنوان کرد: متاسفانه امروزه دنیا پر از خطاهای بصیرت شده است.

وی با اشاره به اینکه منزل درست را با چشم باز و بصیرت کامل می توان پیدا کرد، بیان کرد: همواره حق و باطل شناخته می شود به شرطی که شخص نشانه های حق را فراموش نکند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه عده ای فضای جامعه را با طیف، گروه و وعده های دروغ آلوده می کنند، گفت: کسانی هستند که ریسمان را به آسمان می بندند و هر روز شبهات تازه ای در فضای مجازی در واقع هنرمندند اما هنرشان شیطانی و جهنمی است.

وی با بیان اینکه همه ما امروز در صحنه آخر الزمانی قرار گرفتیم و دنیا پر از ابلیس شده است، افزود: متاسفانه شاگردان ابلیس از خود ابلیس بالاتر رفتند و توانستند مردم را نسبت به دین و دنیا بی تفاوت کنند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه شنیدن سخن اهل باطل عینا عبادت ابلیس است، عنوان کرد: بر اساس توصیف امام علی (ع) از نیروهای ملح اسلام سلاح وسیله ای است که بصیرت های دینی و الهی را بتواند با سرجا نشاندن پیشوایان کفر توسعه دهد.

وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح با سلاح های خود بصیرت را به جامعه تزریق می کنند.

اجرای طرح دیدار با فرزانگان در استان

مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: برابر اعلام سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتطامی جمهوری اسلامی ایران طرحی به عنوان طرح دیدار با فرزانگان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه اولین مرحله این طرح در انتظامی استان آغاز شده است، افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نیروی انتظامی بیش از هر نیروی دیگر با مردم در ارتباط است، مقرر شده است که واحدهایی که بیشترین ارتباط را در مجموعه کاری با مردم را دارند در این طرح به دیدار فرزانگان استان بروند.

کد خبر 4173221

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =