ظرفیت جوجه ریزی مرغداری های کردستان به ۱۴.۵میلیون قطعه رسید

سنندج-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در طول ۱۱ سال اخیر ظرفیت جوجه ریزی در مرغزاری های استان از ۴ میلیون به ۱۴.۵ میلیون قطعه افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگارمهر، خالد جعفری امروز در دیدار با اعضای سازمان نظام دامپزشکی استان در سنندج  گفت: خوشبختانه استان ما در ارتباط با صدور پروانه بهره برداری هم در نظام دامپزشکی و هم نظام مهندسی کشاورزی از استان های مطرح و فعال کشور است.

 وی عنوان کردی: بی شک تلاش و جدیت اعضای سازمان های نظام مهندسی کشاورزی و دامپزشکی استان در پیش برد اهداف و برنامه ها، موجب شده  آنها را به عنوان الگوی کشوری مطرح کنند.

وی بیان کرد: هیچ اعتقادی به فاصله بین بخش های دولتی و خصوصی ندارم و در استان هم باید ما مسئولان همواره حامی سازمان هایی هم چون نظام دامپزشکی  که از عوامل تاثیر گذار در تقویت تولید تولید کنندگان هستند، باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد:  امروز نظم و هماهنگی که در بین بخش های تولیدات دامی استان وجود دارد شاید در بین دیگر بخش های استان موجود نباشد.

جعفری  همکاری و  همراهی مردم؛ در کنار هماهنگی های بین بخشی سازمان جهاد کشاورزی را  از عومل اصلی موفقیت سازمان جهاد کشاورزی استان خواند و افزود: ما باید قدردان و کمک حال مردم فهیم استان باشیم.

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در استان ها تابعی از کل کشور بوده و هست، گفت: هیچ استانی نمیتواند به تنهایی در عرضه و تقاضای مرغ تاثیر گذار باشد و عرضه و تقاضا را به تعادل منطقی برساند.

جعفری اضافه کرد: امروزه ۷۸ درصد مرغ داری های تخم گذار کشور در ۸ استان فعالیت می کنند اما با این وجود قیمت تخم مرغ هم تابع قیمت کل کشور است و هیچ استانی به تنهایی نمی تواند قیمت را تنظیم کند.

وی افزود: از سیاست توسعه مرغ داری های استان حمایت میکنیم، چون هدف ما در صنعت طیور، هم تولید برای مصرف داخلی و صادرات به کشورهای دیگر است.

وی مازاد تولید گوشت مرغ در کشور را ۵ درصد ذکر کرد و افزود: خوشبختانه کمبودی در عرضه مرغ در استان و کشور نداریم و تلاش ما در جهت ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضاست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: صنعت مرغ داری استان در شرایطی به اولین صنعت فعال استان بدل شده که این استان از عدم سرمایه گذاری رنج می برد.

جعفری بیان کرد:  ظرفیت جوجه ریزی مرغداری های استان در سال ۸۵ در هر دوره حدود ۴ میلیون قطعه بوده که امروز این میزان به ۱۴.۵ میلیون قطعه در هر دوره رسیده است.

وی حمایت از صنعت مرغداری استان را از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خواند و بیان کرد:   تنها صنعتی که در شرایط نامناسب اقتصادی کشور به تنهایی و بدون حمایت دولت سرپا ایستاده و رونق می گیرد،صنعت طیور است.

کد خبر 4173695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =