۳ هزار هکتار از اراضی بیابانی خراسان جنوبی نهال کاری می شود

بیرجند- رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از نهال کاری سه هزار و ۵۳۵ هکتار از اراضی استان تا اسفندماه سال جاری خبر داد.

محمد یوسفی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: ۲۳ نقطه در بیش از سه میلیون و ۱۲۱ هزار هکتار از مساحت خراسان جنوبی تحت فرسایش بادی قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای بیابان زدایی بیان کرد: از محل اعتبارات سال گذشته، ۳۵۳ هکتار از اراضی استان نهال کاری و ۵۶۲ هکتار نیز مراقبت و آبیاری شده است.

یوسفی با اشاره به اعتبارات سال جاری بیابان زدایی بیان کرد: سال جاری از محل اعتبارات استانی ۸۴۶ میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی نیز بیش از ۲۱ میلیارد تومان  برای بیابان زدایی در خراسان جنوبی تعریف شده است.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: از محل اعتبارات استانی، ۴۷۰ هکتار نهال کاری و ۴۲۲ هکتار مراقبت و آبیاری سنواتی مصوب شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای اعتبارات ملی نیز بالغ بر پنج هزار و ۳۸۵ هکتار نهال کاری، هزار و ۹۵۷ هکتار مدیریت روان آب های سطحی و ۵۸۱ هکتار مراقبت و آبیاری تعریف شده است.

یوسفی اظهار کرد: از محل پروژه های بین المللی نیز قریب به ۳۸۵ هکتار نهال کاری و ۴۰۰ هکتار مدیریت روان آب های سطحی را در برنامه کاری داریم.

وی با اشاره به برنامه های در حال اجرا بیان کرد: برای اجرای پروژه های نهال کاری سه هزار و ۵۳۵ هکتار از اراضی بیابانی استان و ۲۲۷ هکتار مدیریت روان آب های سطحی، مناقصه ای برگزار شده است.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: پیش بینی می شود این پروژه ها بعد از مشخص شدن برنده مناقصه، تا اوایل اسفند ماه سال جاری اجرایی شود.

کد خبر 4174439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =