رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:

۳ هزار هکتار از اراضی بیابانی خراسان جنوبی نهال کاری می شود

شناسهٔ خبر: 4174439 -
بیرجند- رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از نهال کاری سه هزار و ۵۳۵ هکتار از اراضی استان تا اسفندماه سال جاری خبر داد.

محمد یوسفی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: ۲۳ نقطه در بیش از سه میلیون و ۱۲۱ هزار هکتار از مساحت خراسان جنوبی تحت فرسایش بادی قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای بیابان زدایی بیان کرد: از محل اعتبارات سال گذشته، ۳۵۳ هکتار از اراضی استان نهال کاری و ۵۶۲ هکتار نیز مراقبت و آبیاری شده است.

یوسفی با اشاره به اعتبارات سال جاری بیابان زدایی بیان کرد: سال جاری از محل اعتبارات استانی ۸۴۶ میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی نیز بیش از ۲۱ میلیارد تومان  برای بیابان زدایی در خراسان جنوبی تعریف شده است.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: از محل اعتبارات استانی، ۴۷۰ هکتار نهال کاری و ۴۲۲ هکتار مراقبت و آبیاری سنواتی مصوب شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای اعتبارات ملی نیز بالغ بر پنج هزار و ۳۸۵ هکتار نهال کاری، هزار و ۹۵۷ هکتار مدیریت روان آب های سطحی و ۵۸۱ هکتار مراقبت و آبیاری تعریف شده است.

یوسفی اظهار کرد: از محل پروژه های بین المللی نیز قریب به ۳۸۵ هکتار نهال کاری و ۴۰۰ هکتار مدیریت روان آب های سطحی را در برنامه کاری داریم.

وی با اشاره به برنامه های در حال اجرا بیان کرد: برای اجرای پروژه های نهال کاری سه هزار و ۵۳۵ هکتار از اراضی بیابانی استان و ۲۲۷ هکتار مدیریت روان آب های سطحی، مناقصه ای برگزار شده است.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: پیش بینی می شود این پروژه ها بعد از مشخص شدن برنده مناقصه، تا اوایل اسفند ماه سال جاری اجرایی شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 1 =