دیپلماسی و سیاست خارجی باید به کمک اقتصاد و  توسعه صادرات بیاید

یزد- استاندار یزد با اشاره به لزوم توسعه بازارهای صادراتی استان یزد گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی باید به کمک اقتصاد و  توسعه صادرات بیاید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود زمانی قمی امروز در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی اظهار داشت: روند فعالیت‌ها و گزارش هایی که ارائه شده نشان می دهد در حوزه صادرات اوضاع رو به بهبود است اما هنوز خوب نشده و نیاز به کار بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات در حوزه کارگروه توسعه صادرات هنوز تکرار می شود و کسی به دنبال حل آن نرفته است، ادامه داد: حرفی تازه برای گفتن نیست و کسی راهکاری ارائه نداده که چطور مشکلات حل شود.

استاندار یزد با بیان اینکه در سطح کشور و استان‌ها باید تیم اقتصادی دغدغه صادرات داشته باشد، عنوان کرد: نباید تنها در جلسات نشست و اظهار نظر کرد و یا به حرف ها گوش داد بلکه با توجه به شرایط کشور باید اقدام کرد تا مشکلی را حل کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید بیش از وضع موجود چابک بود و کار را پیگیری کرد تا به نتیجه برسد، عنوان کرد: پیشنهاداتی شده که باید در حوزه صادرات به روش های بدیع و نو رو بیاوریم و حوزه دیپلماسی هم باید در متن جریان برای رونق صادرات قرار بگیرد.

زمانی قمی اضافه کرد: کشورهایی که کالا به آنها صادرات می کنیم در این سال ها تعرفه های خود را بالا برده و ایران را اذیت می کنند که باید نمایندگان تجاری در این زمینه و در سطح وزارت خارجه برای رفع مشکلات کار را دنبال کنند.

وی با تاکید بر اینکه دیپلماسی و سیاست خارجی باید به مدد و کمک اقتصاد و توسعه صادرات بیاید، عنوان کرد: باید بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه که هم مرز هستیم را در اختیار داشته باشیم.

استاندار یزد افزود: همه باید دغدغه صادرات و رونق کشور را داشته باشند و مقاصد صادراتی کشور را افزایش دهند و مشکلات را از طریق مذاکره و گفتگو حل کنند.

وی بیان داشت: باید تجار و صادرکنندگان را از وضعیتی که دارند، نجات بدهیم و امیدوارم با برگزاری این جلسات کیفیت بهتری را در پیشبرد امور شاهد باشیم و تاکید دارم اعضای تیم اقتصادی نیز تحرک بیشتری داشته باشند و با هماهنگی بیشتر در این مسائل مشارکت داشته باشند.

کد خبر 4174941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =