حضور فوری دادگستری در وقوع بحران ضروری است

کرمان- رئیس ستاد بحران دادگستری استان کرمان گفت: حضور فوری دادگستری در زمان وقوع بحران باعث نظم دهی در اقدامات مختلف می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شمس صبح سه شنبه در جلسه شورای قضائی استان کرمان اظهار داشت: امکان دارد در زمان بحران به دلیل از بین رفتن امکانات و زیرساخت ها  امکان بازرسی و نظارت های قضایی وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در اعتباراتی پیش از بحران به دستگاه ها برای بلاهای طبیعی از جمله سیل و زلزله و... اختصاص داده می شود، افزود: اگر از این اعتبارات به موقع و در جای خود هزینه نشود در زمان بحران دچار مشکل خواهیم شد.

شمس بیان داشت: هر دستگاهی بعد از بحران با استفاده از منابع اختصاص داده شده و کمک های جمع آوری شده اگر وظایف خود را به درستی انجام ندهد دستگاه قضایی به این مسائل ورود پیدا می کند.

رییس ستاد بحران دادگستری استان کرمان تصریح کرد:  در مواقع  بحران دستگاه قضایی علاوه بر  وظایف نظارتی وظایف اجرایی نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمان بحران انتقال اطلاع رسانی ها باید به درستی انجام شود، گفت: مردم باید اطلاعات دقیق را در این زمان های بحرانی از رسانه های رسمی دریافت کنند و کسب اطلاعات به موقع باعث طرح ریزی عکس العمل مناسب خواهد شد.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان کرمان بیان داشت: بحران ممکن است منطقه ای، استانی یا کشوری باشد و هرچه این گستره بیشتر شود مهار کردن آن سخت تر است و بحران به فاجعه ای بزرگ تبدیل می شود لذا اگر یک اتفاق به خوبی مدیریت نشود به بحران تبدیل خواهد شد.

شمس با اشاره به اینکه دادگستری باید در زمان وقوع بحران حضور فوری داشته باشد، تصریح کرد: این حضور فوری در زمان وقوع بحران باعث نظم دهی در اقدامات مختلف می شود.

کد خبر 4176499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =