بازرسان از اقدامات اجرایی بپرهیزند / انتخابات 24 آذر بزرگترین انتخابات تاریخ کشور است

رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور تاکید کرد کرد که بازرسانی که مسئول نظارت برانتخابات شوراها و خبرگان هستند، به هیچ وجه نباید اقدام اجرایی کنند چرا که محدوده آن‌ها صرفا بازرسی و گزارش تخلفات است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام محمد حسین موسی‌پور، رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات کشور که پیش از ظهر امروز با حضور در محل استانداری تهران، از ستاد انتخابات استان تهران بازدید و با مسوولان حوزه‌های مختلف بازرسی استان تهران گفت‌وگو کرد.

موسی‌پور ضمن سخنرانی در جمع مسئولان حوزه‌های بازرسی‌ استان تهران گفت: قانونگذار به سلامت انتخابات بسیار حساس است و بر صحت انتخابات و مراقبت از سلامت انتخابات تاکیدی ویژه دارد و به هیم دلیل هم ارگان‌های مختلفی برای تضمین سلامت انتخابات تعیین شده اند.

وی افزود: وظیفه وماموریت اصلی هیات‌های بازرسی بر انتخابات، نظارت درونی و در واقع "خودکنترلی" است ضمن این‌که در همه جا هیات‌های نظارت و بازرسی باید بر حسن جریان قانون نیز نظارت کنند اما همان‌گونه که ذکر شد وظیفه اصلی هیات‌های بازرسی نظارت بر خود است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور، انتخابات پیش رو را بزرگترین انتخابات تاریخ کشور از نظر حجم دست‌اندرکاران دانست و ادامه داد: چنین انتخاباتی تا کنون در کشور سابقه نداشته و همین مساله کار هیات‌های بازرسی را سخت‌تر می‌کند.

موسی‌پورهمچنین تاکید کرد: پیشانی این انتخابات تهران است و چشم تمام دست‌اندرکاران انتخابات به نوع برگزاری انتخابات در تهران دوخته شده‌ است و به حمدالله گزارشاتی که تا کنون به دست ما رسیده بیانگر آمادگی کامل استان تهران برای برگزاری انتخابات پیش رو است.

وی با اشاره به این‌که هیات بازرسی استان تهران یکی از موفق‌ترین هیات‌های بازرسی در سراسر کشور است، گفت: تا کنون روند امور بسیار مثبت بوده و فعالیت‌های خوبی هم در حال انجام است که البته امیدواریم عنایت ویژه به بحث نظارت هم‌چنان وجود داشته باشد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور خاطرنشان کرد: ما به عنوان وزارت کشور امین و امانتدار مردم هستیم و باید توجه داشته باشید که کسانی که برای امر نظارت انتخاب می‌شوند حتما نباید گرایشات سیاسی داشته و یا به اعمال سلایق‌شان بپردازند ضمن آن‌که این افراد باید به نوع اجرای مواد قانون نیز اشراف داشته باشند.

موسی‌پور تصریح کرد: بازرسان ما باید حدودشان را بدانند واین‌گونه نباشد که یک بازرس صرف داشتن کارت بازرسی بخواهد در تمام امور حوزه‌های انتخاباتی دخالت کند؛ بازرسان به هیچ وجه نباید اقدام اجرایی کنند چرا که محدوده آن‌ها صرفا بازرسی و گزارش تخلفات است.

دکتر کامران دانشجو، استاندار تهران نیز در این نشست اظهار داشت که کمیته مشارکت حداکثری در استانداری  تهران و شهرستان‌های استان تهران تشکیل شده است.

وی انتخابات را تنها راه نمایش مشارکت ملت در سرنوشت خویش برای صحنه‌های بین‌المللی دانست و افزود:‌ میزان مشارکت مردم در دور دوم انتخابات شورای شهر، 24 درصد بود که هدف‌گذاری ما برای این انتخابات مشارکت بالای 50 درصد است.

علی‌اصغر کاراندیش، مدیرکل انتخابات وزارت کشور نیز در این نشست به سوالات برخی از مسوولان حوزه‌های بازرسی‌ استان تهران درباره مسایل انتخاباتی پاسخ گفت.

کد خبر 417736

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =