دانشجویان باید مدیران را در عرصه کار و کار آمدی به چالش بکشند / دانشجو باید در عمل استقلال کشور را حفظ کند

شهردار تهران با اشاره به اینکه دانشجویان باید از نشاط اجتماعی و سیاسی در تولید علم برخوردار باشند ، گفت : هر چند دانشگاه باید نشاط سیاسی داشته باشد اما نباید اجازه داد دانشگاه جولانگاهی برای استفاده سیاسی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکترمحمد باقر قالیباف شهردارتهران، امروز در مراسم بازدید از دانشکده فنی دکتر شریعتی با اعلام این مطلب گفت : 16 آذر در تاریخ ایران ثبت شده و سندی از روحیه عدالت خواهی ، آزاد اندیشی ، آزاد طلبی و مبارزه با استبداد و استکبار و روزی است که دانشجویان ما نشان دادند که در برابر هر ظلمی می ایستند و هر گاه وظیفه ای بر دوش آنها گذاشته می شود ، به خوبی انجام می دهند هر چند که جانشان را در راه استقلال ، اسلام و کشورشان از دست بدهند .

وی افزود : نقش دانشجویان ما در طول تاریخ به ویژه در حوادث انقلاب و در دوران دفاع مقدس نقش بسیار برجسته ای بود و در طول این مدت رشادتها و شهامت های آنان در نبرد و در مدیریتی که از خود نشان دادند ، حاکی از وظیفه شناسی آنها بود .

قالیباف در ادامه گفت : امروز باید فرزند زمانه خود باشیم که تشخیص این موضوع برای نخبگان ، دانشجویان و همه اقشارجامعه بسیار مهم است .

شهردار تهران تاکید کرد : دانشجویان باید حافظ استقلال کشور باشند و آنرا در عمل حفاظت کنند .وی افزود : امروز نظام مقدس ایران و مردم ما نیازمندست تا هر کس در هر جایی که ضرورت دارد، ایفای نقش کند و باید میدانی را که نیازمند فعالیت ماست و به نسل آینده توجه دارد ، شناسایی کنیم .

قالیباف در ادامه اظهار کرد : کار ، تلاش و  مولد کردن کشور در عرصه های مورد نیاز همچنین تولید ثروت ، قدرت ، معرفت و منزلت مهمترین نیازهایی هستند که برای داشتن کشوری مستقل باید مورد توجه قرار گیرد . وی افزود : باید کارآمدی دین در جامعه را به اثبات رساند و دانش جویان باید در این بخش به درستی ایفای نقش کنند .

شهردار تهران  افزود : اگر دغدغه استقلال کشور را داریم باید شاخص هایی قابل قبول وجود داشته باشد و نباید کارهایی را که ثمری برای آینده کشور ندارد ، انجام دهیم  و فرصت ها ومنابع انسانی خود را هدر دهیم .

قالیباف در ادامه گفت : فضا را باید برای نیروهای جوان باز کنیم تا بتوانند استقلال کشور را در عمل حفظ کنند و دانشجویان ما بیش از هر زمانی باید مدیران خود را در عرصه کار و کار آمدی به چالش بکشند . وی با اشاره به اینکه به نقش بانوان در جامعه کمتر توجه شده است اظهار کرد :  بانوان و همچنین مدیران باید بستر لازم را در این زمینه فراهم کنند چرا که 50 درصد منابع انسانی ما را بانوان تشکیل می دهند و نمی توان از آنها چشم پوشید .

قالیباف افزود : در عرصه علم و عمل بانوان گوی سبقت را ربوده اند و ما باید برای این بخش از منابع انسانی بستر کار را با رعایت همه شئونات فرهنگی - اسلامی فراهم کنیم تا در آینده دچار مشکل نشویم . وی در ادامه گفت : بانوان امروز مادران جامعه و تربیت کننده نسل آینده ما هستند که با بی توجهی به آنها بحران جدی در جامعه به وجود می آید .

شهردار تهران افزود : بر اساس آمار و ارقام مشکلات در جوامع امروزی و بویژه در کلان شهرها برای بانوان بسیار بیشتر است که باید با توجه به آنها و بویژه قشر بانوان سرپرست خانوار ، برنامه ریزی هایی برای حل این مشکلات صورت گیرد.

کد خبر 418080

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =