نیمی از مراجعان به قوه قضائیه به طور طبیعی ناراضی خواهند بود

دادستان کل کشور بر تقویت اطلاع رسانی قوه قضاییه در کنار انجام امور فرهنگی تاکید کرد و گفت: به صورت طبیعی نیمی از مراجعان به دستگاه قضایی که رای علیه آنان است از ما ناراضی خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور عصر امروز در جلسه راهبردی شورای فرهنگی قوه قضاییه که با حضور معاون فرهنگی دستگاه قضایی و به میزبانی دادستانی کل کشور برگزار شد با تاکید بر ضرورت انجام کار فرهنگی در دستگاه قضایی گفت: دستگاه قضایی نیاز به آسیب شناسی درونی و بیرونی دارد و در حال حاضر که دشمن با جدیت و به هر طریقی درصدد ضربه زدن به قوه قضاییه است انجام کار فرهنگی و تدوین استراتژی فرهنگی مناسب به منظور فرهنگ سازی درونی و بیرونی بسیار ضروری است.

دادستان کل کشور با تاکید بر لزوم انجام هر چه بیشتر امور فرهنگی در دستگاه قضایی و دیگر دستگاه ها با توجه به ظرافت ها و حساسیت های آن، به استناد روایتی از پیامبر اکرم (ص) انجام کارها و پیشبرد امور منطبق با دو رکن اساسی علم و دانش و عقل، منطق و تدبیر را بسیار مهم و حیاتی خواند و افزود: فرهنگ مجموعه ای به هم پیوسته از امور مورد نیاز زندگی فردی و اجتماعی انسان است که ارتقای آن قطعا نیازمند تدبیر، درایت و آگاهی است و در دستگاه قضایی نیز هر چقدر فرهنگ سازمانی و دینی و فرهنگ کار را افزایش دهیم باز هم جا دارد و باید تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: افرادی مثل ما که دوران قبل از انقلاب را دیده ایم و پس از انقلاب را نیز درک کرده ایم می دانیم که کارهای فرهنگی بسیار خوبی پس از انقلاب انجام شده است و البته در این راه هزینه های بسیار نیز پرداخت کرده ایم و بسیاری از بزرگان دین و جامعه را از دست داده ایم با این حال باید بیش از پیش تلاش کرد.

منتظری تصریح کرد: باید بیش از گذشته در امور فرهنگی تلاش کنیم و این البته به معنای نادیده گرفتن زحمات عزیزان نیست. در دستگاه قضایی نیز باید برای انجام کار فرهنگی هم نیمه خالی لیوان و هم نیمه پر را ببینیم و برای جبران کاستی ها و تقویت ارزش ها تلاش کنیم.

این مقام قضایی با اشاره به برخی هجمه ها علیه دستگاه قضایی گفت: این هجمه ها و توطئه ها از صلابت و قدرت دستگاه قضایی نخواهد کاست و البته وظیفه بخش فرهنگی دستگاه قضایی برای مقابله با این هجمه ها و روشنگری افکار عمومی و دفع سموم و نیش هایی که به قوه قضاییه می زنند بسیار مهم است.

دادستان کل کشور با قدردانی از زحمات و تلاش های معاونت فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: قوه قضاییه باید ارتباط مناسب و بیشتری با افکار عمومی ایجاد کند و فرهنگ سازی بیرونی باید تقویت شود.

منتظری همچنین بر تقویت اطلاع رسانی قوه قضاییه در کنار انجام امور فرهنگی تاکید کرد و گفت: به هرحال بصورت طبیعی نیمی از مراجعان به دستگاه قضایی که رای علیه آنان است از ما ناراضی خواهند بود اما باید دستگاه قضایی به گونه ای آسیب شناسی کند و به گونه ای با مردم مرتبط باشد که مردم با تلاش ها و واقعیت های کارهای انجام شده آشنا شوند.

کد خبر 4182613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =