افزایش نظارت بر بودجه عمرانی و حمل و نقل مناطق شهرداری تهران

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از نظارت شورا در بودجه پیشنهادی مناطق خبر داد و گفت: به دلیل محدودیت منابع به دنبال انضباط مالی و شفافیت در بودجه مناطق هستیم.

محمدعلی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات جلسه اخیر کمیسیون عمران گفت: با توجه به اینکه بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری به زودی آغاز می شود و شرایط اقتصادی مدیریت شهری که باید بهینه ترین استفاده را از منابع محدود کند و تقویت انضباط مالی و شفافیت در بودجه مناطق کمیسیون عمران و حمل و نقل، جلساتی با مناطق ۲۲ گانه در خصوص پیشنهاداتشان در خصوص بودجه ۹۷ برگزار می کنند.

وی افزود: در جلسه نخست بودجه پیشنهادی حوزه عمران و حمل و نقل مناطق ۷، ۸ و ۹ مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات آنها در کمیسیون بررسی شد.

کرونی با اشاره به آئین نامه ای که شورا در خصوص سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران مصوب و به شهرداری ابلاغ کرده است، اظهار داشت: این سیاست ها در آبان ماه به تصویب رسیده و باید در ساز و کار بودجه مناطق نیز رعایت شود. کمیسیون عمران شورا در این جلسات، نظارت لازم را در خصوص اینکه بودجه پیشنهادی مطابق با ساختار مصوب شده باشد را به عمل می آورد.

وی با اشاره به دغدغه های مناطق در خصوص بودجه گفت: یکی از نگرانی های مناطق، کاهش بودجه آنها در سال آینده است. بنابراین پیشنهاد آنها با درصدی افزایش همراه است که در این جلسات آن را به میزان منطقی و معقول می رسانیم و تلاش می کنیم اولویت های مناطق بیشترین اعتبار را به خود اختصاص دهد.

به گفته کرونی در سه منطقه نخست که بودجه عمران و حمل و نقل آنها بررسی شده بود، نکات مورد توجه رعایت شده و هیچ پروژه جدیدی تعریف نشده بود.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در سطح مناطق پروژه های بزرگ مقیاس نداریم و اولویت ها در سطح مناطق تعریف شده و بیشتر در حوزه نگهداشت، اصلاح هندسی معابر، افزودن علائم راهنمایی و رانندگی و نگهداشت ایستگاه های حمل و نقل عمومی، خط کشی ها و ردیف ها مشابه سال پیش است و تنها پروژه های بی اولویت هیچ بودجه ای به آنها تخصیص داده نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بودجه منطقه ۹، در خصوص برج آزادی بودجه ای پیش بینی شده، تصریح کرد: بودجه پیشنهادی در حوزه ساماندهی محوطه برج آزادی است اما پروژه های بزرگ مناطق در معاونت های مربوطه تعریف شده است.

کد خبر 4182958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =