تصمیم گیریهای مقطعی و بدون پشتوانه مطالعاتی ضعف فعالیت های عمرانی

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران تصمیم گیری های مقطعی، زودهنگام و بدون پشتوانه مطالعاتی را ضعف فعالیت های عمرانی دانست و بر ضرورت اصلاح این موضوع در مدیریت جدید شهری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین حبیب زاده رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش معاون فنی و عمرانی شهر تهران گفت: بررسی ها نشان می دهد که معاونت عمرانی شهرداری تهران با نقاط قوت و ضعفی در گذشته فعالیت کرده است.

وی نقطه قوت این معاونت را پرسنل کارشناس آن دانست و گفت: نقاط ضعف این معاونت ناشی از تصمیم گیری های مقطعی، زود هنگام و بدون پشتوانه پیوست های مطالعاتی است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: از جمله اینگونه پروژه ها می توان به پل طبقاتی صدر و تونل توحید اشاره کرد که امروز شهر را با چالش هایی مواجه کرده است.

وی با اشاره به ماموریت نگهداشت پل و ابنیه این معاونت در شهر تهران گفت: به دلیل پایین بودن ردیف بودجه این ماموریت قابلیت اجرایی شدن را ندارد این در حالی است که عدم نگهداری پل ها و ابنیه شهر ضمن خطرناک بودن در نهایت موجب اتلاف سرمایه های شهر می شود که ضروری است در تدوین بودجه سال 97 به آن توجه شود.

حبیب زاده به گودهای شهر تهران اشاره کرد و گفت: 200 گود رها شده در شهر تهران وجود دارد این در حالی است که در زمان بروز خطرات به واقع نمی توانیم اعلام کنیم که چه کاری می توانیم در خصوص آنها انجام دهیم و باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهیم.

رئیس کمیته عمران شورا در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: کارهای عمرانی در شهر تهران در قالب سازمان های و شرکت ها و معاونت های مختلف شهرداری انجام می شود که اگر این فعالیت ها در قالب معاونت فنی و عمرانی متمرکز شود می توانید در تصمیم گیری های نهایی در بودجه شهر کمک کند.

کد خبر 4183593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =