امام جمعه قزوین:

حماسه ۹ دی با بصیرت شکل گرفت و موجب یاس دشمنان شد

شناسهٔ خبر: 4185797 -
قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: حماسه ۹ دی روز بصیرت و آگاهی ملت در تجدید بیعت با ولایت و رهبری بود و موجب یاس و ناامیدی دشمنان داخلی و خارجی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین درمسجدالنبی اظهار داشت: همواره باید مراقب فتنه گران که در چهره های مختلف دیده می شوند باشیم و نگذاریم به وحدت ما آسیب برسانند.

وی اضافه کرد: باید هوشیار باشیم تا ظالمان ما را وسیله رسیدن به اهداف ستمگرانه خود قرار ندهند ودر این مسیر داشتن بصیرت و آگاهی ضروری است.

مجازات فتنه گران مرگ است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: کسانی که موضوع محاکمه فتنه گران را مطرح می کنند گویا نمی دانند بر اساس آیه قرآن مجازات فتنه گران کمتر از مرگ نیست و گویا این افراد با طرح این مسئله دنبال مرگ این افراد هستند تا بهره برداری سیاسی خود را داشته باشند.

عابدینی یادآورشد: مجازات فتنه گران در آخرت عذاب جهنم و در دنیا مرگ است.

وی اضافه کرد:باید مواظب باشیم تا بنده مال، مسئولیت، مقام و دنیا پرستی نشویم و به ذلت دنیا تن ندهیم و خود را دچار خسران نکنیم و بدانیم تنها با ایمان و اخلاق الهی می توان به سعادت رسید.

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت: اینگونه نیست که فقط عدالت را به نفع خود تفسیر کنیم و به دیگران نگاه عادلانه نداشته باشیم و هرگاه منافع خود را در خطر دیدیم همه چیز را زیر سوال ببریم.

وی افزود: از سخن چینی، حرام خواری، تفرقه باید پرهیز کرده و تقوا پیشه کنیم تا به رستگاری برسیم.

حماسه ۹ دی روز بصیرت بود

امام جمعه قزوین به سالروز ۹ دی اشاره کرد و اظهارداشت:این حماسه باتبلیغات شکل نگرفت ومحل حضور پیروان احزاب نبود بلکه این روز بخاطر بیداری و آگاهی مردم شکل گرفت و ماندگار شد.

وی بیان کرد: حماسه ۹ دی موجب یاس و ناامیدی فتنه گران و اربابان داخلی و خارجی آنها شد وفردا نیز  همه مردم سراسر کشور از جمله قزوین بار دیگر با حضور در راهپیمایی و تجمع این روز بزرگ بصیرت و ولایت مداری خود را نشان خواهند داد.

آیت الله عابدینی گفت: ۹ دی ماه روز تجدید میثاق با رهبری و ولایت و وفاداری به ارزشهاست و بار دیگر دشمنان را با حضور خود مایوس خواهیم کرد.

خطیب جمعه قزوین درادامه خطبه های نمازفرارسیدن سال ۲۰۱۸ میلادی را به مسیحیان تبریک گفت و اضافه کرد: مسیحیان راستین منتظر ظهور منجی هستند و بسیاری از آنها آمادگی دارند تا اسلام را بپذیرند و در اعلام انزجار از ستمگران و عدالت جهانی با مسلمانان همصدا هستند.

وی در ادامه در خصوص ابلاغ پیام تاریخی امام راحل به گورباچف مطالبی بیان کرد ویادآورشد:پیش بینی معرفتی امام دربرچیده شدن بساط کمونیسم بسیاری رامتنبه و متعجب کرد و امروز نیز پایان دوره ستمگران مانند کمونیسم قابل پیش بینی است.

امام جمعه قزوین همچنین از سید محمد موسوی کارآفرین برتر کشوری که توانسته برای معلولان اشتغال ایجاد کند به عنوان مدیری موفق یاد کرد و افزود: این معلول توانا و کارآفرین برتر کشوری توانسته توانمندی خود را حتی در عرصه های جهانی مطرح کند و در عرصه اقتصاد مقاومتی گام بردارد و نشان دهد می توان با اتکا به داخل کارهای بزرگی کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال برای معلولان کار ارزشمندی است که توسط این مدیرکارآفرین در استان صورت گرفته و باید قدردان خدمات ایشان باشیم.

خطیب جمعه قزوین در خصوص سالروز وفات حضرت معصومه(س) هم گفت: هجرت ایشان از مدینه به قم برای ترویج ولایت مداری بود و این حرکت در تقویم تاریخ اسلامی ثبت و ضبط شد و امروز افتخار داریم میزبان بارگاه مطهرش باشیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 12 =