جنبش مردمی اصلاحات در بیانهی ای اعلام کرد: این جبهه ضمن تاکید بر مشارکت گسترده آحاد ملت در انتخابات 24 آذر، بر سلامت انتخابات پافشاری نموده و از مردم می خواهد به کاندیداهای معتقد به تداوم حرکت مردمی اصلاحات رای دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخشی از بیانیه جنبش مردمی اصلاحات با انتقاد از رد صلاحیت برخی کاندیداهای این جبهه از سوی هیات اجرایی و هیات نظارت استان تهران، این اقدام را نا مطلوب  دانست و تاکید کرد با چنین عملکرد نامطلوبی مجلس هفتم نشان داد که اعتقاد به حقوق شهروندان و وجود احزاب و تشکل های سیاسی صرفا شعاری بیش نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است:  اولاتجارب قبلی انتخابات در ایران نشان داده است که هر چه میزان مشارکت مردم گسترده تر باشد شانس پیروزی طرفداران رد صلاحیت کنندگان کمتر خواهد بود لذا مردم با مشارکت حداکثری نگذارند عده ای از غیب آنان سوء استفاده کرده و خود را تنها پیروز میدان تلقی کنند. لذا ما ضمن دعوت از آحاد مردم برای مشارکت فعال در انتخبات جمعه آینده بر این نکته تاکید می کنیم که تنها راه برون رفت از ناهنجاری های شهری و مشکلات کنونی کشور تداوم اصلاحات برپایه ارزش های دینی و اصول قانون اساسی آن هم با محوریت آرای مردم از طریق صندوق های انتخاباتی است.

ثانیا: جنبش مردمی اصلاحات ضمن اینکه هیچگونه فهرست انتخاباتی نه برای خبرگان و نه برای شوراها ارائه نمی کند؛ با این حال به مردم فهیم واگاه توصیه می کند که به کاندیداهای معتقد به تداوم حرکت اسلامی و مردمی اصلاحات رای دهند واز این طریق یک بار دیگر ثابت کنند که تداوم اصلاحات همان گام برداشتن در مسیر صحیح تداوم آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی سال 1357 است.

ثالثا: هرچند رد صلاحیت های غیر قانونی در سومین دوره انتخابات شوراها نکته غیر قابل فراموش در عملکرد مجلس هفتم محسوب می شود با این حال از دستگاه قضایی می خواهیم تا با رسیدگی عادلانه و قانونی به شکایت تمامی افراد رد صلاحیت شده از جمله داوطلبان عضو این جنبش مانع تضییع حقوق شهروندان گردد، مگر اینکه باز عده ای معتقد باشند هیات های نظارت منتخب مجلس به وظیفه خویش عمل کرده اند و همچون هیات های نظارت شورای نگهبان نباید به هیچ مرجع قانونی پاسخگو باشند!

رابعا: ما امید داشتیم که در پی تاکیدات مقام معظم رهبری این بار انتخابات بی حاشیه داشته باشیم با این حال و علی رغم آنکه ما نسبت به رد صلاحیت های غیر قانونی به شدت اعتراض داریم نکته مهم تری که نباید آنرا فراموش کرد مساله سلامت انتخابات است. همگان می دانند که در دومین دوره انتخابات شوراها علاوه بر اینکه حتی اعضای نهضت آزادی و ملی مذهبی ها هم تائید شده بودند و لیست انتخاباتی داشتند با این حال، دولت اصلاحات انتخابات را آن چنان سالم برگزار کرد که رئیس جمهور فعلی شهردار منتخب شورای شهر فعلی شد لذا امیدواریم مقامات ذی ربط حداقل به دست اندرکاران تذکرات لازم برای رعایت سلامت انتخابات ارائه دهند تا بر حاشیه های انتخابات جاری برگ های جدیدی افزوده نشود.

خامسا: متاسفانه مخالفان اصلاحات در همان ابتدای فعالیت این جنبش، صف بندی جدی خویش را با این حرکت مردمی نشان دادند؛ اما به حول و قوه الهی جنبش مردمی اصلاحات (با حضور بیش از 40 حزب و تشکل سیاسی) با اهداف و اصول و راهبردها و برنامه های مشخص ادامه خواهد یافت و نباید تصور کرد که صرفا یک ائتلاف انتخاباتی بوده و پرونده آن نیز با انتخابات 24 آذر بسته می شو کما اینکه در همین مدت 45 روزه از سراسر کشور نیز مورد استقبال فراوان مردم واقع شده ایم که در اینجا از احساس مسئولیت و قدرشناسی همه عزیزانی که به نوعی ما را برای تداوم مسیر دلگرم نمودند تشکر و قدردانی می نمائیم.

کد خبر 418593

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =