اتحاد منافقین و تروریست ها با هوشیاری مردم ناکام ماند

زاهدان - طی چند روز اخیر و با توجه به وقوع برخی نا آرامی ها در کشور برخی از گروه ها و جریان های معاند به دنبال سوء استفاده از شرایط بودند که خوشبختانه با هوشیاری مردم ناکام ماندند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها : طی چند روز اخیر در برخی از نقاط کشور اعتراضاتی شکل گرفت که بخشی از آن به دلیل برخی مسائل اقتصادی و معیشتی بود اما متاسفانه در این میان عده ای از افراد سودجو با استفاده از این فرصت سعی بر موج سواری بر این جریان را داشتند و از همان لحاظ ابتدایی با انجام اقداماتی تلاش کردند تا جهت مطالبات و خواسته های مردم را منحرف کنند، اما خوشبختانه با توجه به هوشیاری و بصیرت مردم ایران اسلامی همچون همیشه رو سیاه شدند، اما نکته حائز اهمیت در این ماجرا این بود که ذات و چهره اصلی برخی از افراد و جریان ها بار دیگر برای مردم نمایان شد.

همدستی جریان های تکفیری و منافقین در سیستان و بلوچستان

دو شب قبل و در پی مسدود شدن کانال تلگرامی منافقین به نام «آمدنیوز»، این کانال وظایف خود را در استان سیستان و بلوچستان برای ترویج خشونت برعهده کانال های منتسب به گروهک های تروریستی انداخت از همین رو روز گذشته کمپینی موسوم به «فعالان بلوچ» که وابسته به گروهک تروریستی «جیش الظلم» است، اسامی اماکنی را برای تجمع در استان سیستان و بلوچستان منتشر کرد که خوشبختانه باهوشیاری مردم این اقدام آن ها نیز ناکام ماند.

البته این اولین بار نیست که کانال های مربوط به منافقین وجریان های تروریستی یک هدف را دنبال می کنند و بارها در موضوعات مختلف و برعلیه مردم ایران این اتحاد آن ها دیده شده است، به عنوان مثال در همین وقایع اخیر برخی گروهک های تروریستی و تکفیری با راه اندازی کانال های فارسی در شبکه اجتماعی «تلگرام» مردم را به تخریب اموال عمومی و آتش زدن بانک ها و اماکن مذهبی ترغیب کردند.

البته این موضوع که تروریست های مورد حمایت کشورهای غربی و مرتجع منطقه به تلافی شکست های اخیر خود تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار ببندند موضوع عجیبی نیست اما در این میان موضوع حائز اهمیت لزوم هوشیاری مردم فهیم ایران اسلامی است، که خوشبختانه با توجه به این میزان از هجمه رسانه ای دشمنان و همچنین کمک های بی دریغ آن ها مردم مسلمان ایران اسلامی و خصوصا برادران و خواهران تشیع و تسنن در استان سیستان و بلوچستان بار دیگر با وحدت و همدلی خود دشمنان نظام اسلامی را ناامید کردند و همچون حماسه ۹ دی چشم فتنه را کور کردند.

مردم مسلمان ایران اسلامی به هیچ عنوان به بیگانگان اجازه دخالت در امور داخلی کشور را نمی دهند

از همین رو «یوسف اریش» یکی از شهروندان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ما مردم مسلمان ایران اسلامی به هیچ عنوان اجازه دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان را نمی دهیم.

وی افزود: خوشبختانه طی چند روز اخیر در استان سیستان و بلوچستان با توجه به وحدت و همدلی که در بین مردم وجود دارد هیچ گونه تحرکی که برخلاف منافع نظام و مردم باشد، مشاهده نشده است.

تجربه نشان داده که استکبار جهانی به هر کشوری که ورود پیدا کرده آن را ویران کرده که نمونه بارز آن کشورهای سوریه, عراق و افغانستان هستندوی ادامه داد: تجربه نشان داده که استکبار جهانی به هر کشوری که ورود پیدا کرده آن را ویران کرده که نمونه بارز آن کشورهای سوریه, عراق و افغانستان هستند.

این شهروند اهل سنت خاطر نشان کرد: هر کاری باید طبق اصول، منطق و قانون باشد و اگر مردم گلایه هایی هم دارند باید از راه های قانونی آن را پیگیری کنند.

البته این تفکر در میان اغلب مردم استان اعم از شیعه و سنی وجود دارد و همه آن ها معتقدند که باید با حفظ آرامش و وحدت به دنبال اصلاح امور باشیم.

از همین رو محمد قزاق یکی از شهروندان منطقه سیستان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: قطعا یکسری مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد اما ریختن در خیابان و ایجاد آشوب و اغتشاش راه حل رفع این مشکلات نیست.

وی افزود: این روش ها در تمام دنیا منسوخ شده است و تجربه نیز نشان داده که کشورهایی که از این روش استفاده کرده اند پس از مدتی تبدیل به یک ویرانه شده اند.

وی ادامه داد: البته گروه های معاند و ضد انقلاب باید بدانند که ما مردم ایران اسلامی همواره در کنار هم خواهیم بود و آن ها آرزوی تفرق هدر میان ما را به گور خواهند برد.

این شهروند سیستانی خاطر نشان کرد: ما با وجود همه مشکلات از قبیل دو دهه خشکسالی، بیکاری و طوفان باز هم تا آخرین قطره خون خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مرزهای ایران عزیز پاسداری و حفاظت خواهیم کرد.

البته مسئولین نیز بر این موضوع تاکید دارند که برخی مشکلات وجود دارد که باید از راه های مسالمت آمیز پیگیری شود.

از همین رو نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تجمع‌هایی که طی چند روز اخیر در سطح شهرهای مختلف کشور شاهد آن هستیم ناشی از برخی بی‌تدبیری های دولتمردان است.

حسینعلی شهریاری با اشاره به وجود مشکلاتی از قبیل بیکاری و همچنین موضوع مطالبات مردم از موسسات مالی افزود: البته مردم عزیز هم باید با سعه صدر مطالبات را از راه های قانونی آن پیگیری کنند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی مردم فقر و مشکلات معیشتی است که قطعا مسئولان حوزه‌های اقتصادی چه در دولت و چه در دیگر نهادها باید به صورت ویژه به آن رسیدگی کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از دولتمردان قول هایی به مردم دادند و بعد به قول خود عمل نکردند که این موضوع نیز موجب نارضایتی بخشی از مردم جامعه شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در موضوع موسسات و بنگاه‌های اقتصادی تعداد زیادی از مردم گرفتار هستند، تصریح کرد: قطعا بانک مرکزی و مجموعه دولت باید در خصوص مطالبات به حق مردم در این زمینه نهایت تلاش خود را به کار بگیرد تا هرچه زودتر مشکلات مردم برطرف شود.

وی گفت: متاسفانه برخی دستگاه های دولتی در شان ملت شجاع، قهرمان و انقلابی ایران عمل نکرده اند از همین رو نیاز به یک بازنگری جدی در ساختارشان وجود دارد.

شهریاری با تاکید بر اینکه دولت و دیگر نهادهای مسئول باید مشکلات مردم را حل و رضایتمندی آنان را جلب کنند، ادامه داد: قطعا ملت فهیم ایران اسلامی نیز بار دیگر با هوشیاری خود دشمنان نظام و انقلاب را ناامید می کنند.

مطالبات به حق مردم پیگیری شود

همچنین نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دشمن همواره در تلاش است تا چهره ای غیرواقعی از اسلام را به دنیا نشان دهد از همین رو برای رسیدن به این هدف از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی شکوفایی اندیشه در کشور به وجود آمده که مبدا تحولات بسیاری در داخل کشور و حتی در کل جهان اسلام شده است.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ابهت پوشالی استکبار جهانی شکسته شد از همین رو دشمن به دنبال تقابل با این تفکر است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحولی بنیادین در دین اسلام ایجاد کرد، بیان داشت: امروز اسلام به عنوان یک مکتب حکومتی تمام رخ در جهان شناخته می شود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که ریشه فتنه ۸۸ هنوز خشکانده نشده است از همین رو نیاز به بصیرت بیشتر و هوشیاری مردم است.

وی با تاکید بر اینکه قطعا ریشه برخی مشکلات سوء مدیریت است، تصریح کرد: ایجاد اغتشاش به منابع مالی و اموال عمومی ضررو زیان می زند، از همین رو مردم باید آگاه و هوشیار باشند و گول ضد انقلاب را نخورند.

وی با تاکید بر اینکه در موضوع معیشت و همچنین اقتصاد باید تحولی بنیادین ایجاد شود، گفت: در مجموعه کشور یک اتاق فکر اقتصادی متشکل از همه نخبگان این زمینه تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: امروز کشور ما در برخی از زمینه ها در رتبه‌ ممتاز جهان قرار داد از همین رو مدیران متولی کار اقتصادی باید یک تحول فکری بنیادی در خودشان به وجود آورند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه نبود یک اتاق فکر اقتصادی منسجم در کشور و عدم استفاده از ظرفیت فکری اقتصادانان زمینه بروز برخی از مشکلات را بوجود آورده است.

وی تصریح کرد: قطعا وجود مبارک رهبر معظم انقلاب و همچنین مردم بصیر، آگاه، دلسوز و انقلابی ایران اسلامی در صحنه هرگز به دشمنان نظام اجازه سوء استفاده را نخواهد داد.

در مجموع آن چیزی که به وضوح مشخص است این است که مردم فهیم ایران اسلامی و به خصوص مردم مرزدار استان سیستان و بلوچستان با وجود همه مشکلات موجود اما همچنان با تمام وجود پای انقلاب و نظام خود ایستاده اند و به هیچ فرد و یا گروهی اجازه دخالت در امور کشورشان را نمی دهند.

کد خبر 4188233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =