پرداخت ۱۰ میلیارد تومان هزینه درمان به مددجویان کمیته امداد در قم

قم - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم از پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی هزینه‌های درمان مددجویان در ۹ ماه ابتدایی امسال در قم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ اکبر میرشکار بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر در قم با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) متعلق به مردم است و کمک‌های مردمی مسیر کمیته امداد را برای خدمت‌رسانی هموار می‌کند، اظهار داشت: در ۹ ماه نخست امسال تعداد ۲۰ هزار خانواده از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان قم بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به بهره‌مند شدن جمعیت ۳۵ هزار و ۲۲۳ نفری از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در ۹ ماه ابتدایی سال افزود: از این تعداد ۳ هزار و ۶۳۰ نفر دانش‌آموز، ۷۷۰ دانشجو، ۱۰ هزار سالمند و ۱۱ هزار زن سرپرست خانوار وجود دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با اشاره به وجود چهار هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار زیر ۵۵ سال در قم گفت: همچنین هزار و ۵۰۰ خانواده در قم بیمار صعب العلاج و پرهزینه دارند و ۵۰۰ سالمند هم زخم بستر دارند که هزینه‌های کامل این مشکلات برای خانواده‌ها تأمین می‌شوند.

کمک هزینه جهیزیه برای ۴۹۰ دختر

به گفته وی، دانش‌آموزان در ابتدای سال ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه می‌گیرند و در طول سال هم هزینه رفت و آمد، کتاب و کلاس تقویتی و دیگر لوازم آنها تأمین می‌شود.

میرشکار ادامه داد:‌ دانشجویان هم از کمیته امداد کمک هزینه تحصیلی می گیرند و در ۹ ماه اول امسال یک و نیم میلیارد تومان برای تأمین شهریه دانشجویان تحت پوشش هزینه شده است.

همچنین به گفته وی، در ۹ ماه ابتدایی سال برای ۴۹۰ نفر از دختران کمک هزینه تأمین جهیزیه پرداخت شده است. این کمک هزینه برای دخترانی که یتیم هستند ۵ میلیون تومان و برای آنهایی که پدر دارند ۳ میلیون تومان است.

آنطور که مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم می‌گوید، برای تأمین جهیزیه خانواده‌های نیازمند در ۹ ماه ابتدایی امسال یک و نیم میلیارد تومان از کمک‌های مردم هزینه شده است.

صدور کارت درمان برای ۲۵ هزار نفر در قم

وی افزود: در استان قم برای ۲۵ هزار نفر کارت درمان صادر شده است که با این کارت از بیمارستان و پزشک رایگان بهره‌مند می‌شوند.

میرشکار گفت: در ۹ ماه ابتدایی امسال ۱۰ میلیارد تومان برای هزینه‌های درمانی این افراد هزینه شده که البته هنوز به مراکز درمان بدهی داریم.

وی با اشاره به اینکه در استان قم ۱۵ هزار و ۳۲۰ نفر مستمری می‌گیرند خاطرنشان کرد: بودجه مستمری این افراد از ابتدای سال تعیین شده و نمی‌توانیم کسی را کم و زیاد کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم افزود: در استان قم افرادی هنوز در نوبت مستمری هستند و باید مواردی خروجی داشته باشیم تا این افراد را اضافه کنیم. از طرفی ورودی‌ها بیشتر از خروجی‌ها هستند و یک سری برای خروج از دایره مستمری بگیران مقاومت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه باید برای از بین بردن ریشه فقر و مشکلات تلاش کرد ادامه داد: بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار از جمله مواردی است که می‌تواند از وقوع فقر پیشگیری کند.

کد خبر 4188807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =