موج سواری ضد انقلاب بر مطالبه های به حق مردم

مشهد- آشوب های خیابانی در چند شهر کشور نشان داد دشمن هیچگاه ازتوطئه دست بر نخواهد داشت و با همکاری مزدوران خود در داخل کشور درصدد ایجاد اغتشاش و موج سواری بر مطالبه های به حق مردمی است.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: انقلاب اسلامی ایران که در خروش ملت علیه ظلم و ستم شاهنشاهی ایجاد شد، سال هاست به عنوان الگویی برای ملت های آزادی خواه جهان تبدیل شده به صورتی که بسیاری از جوانان در کشورهای اسلامی و غیراسلامی با الگو گیری از روش مبارزاتی مردم ایران در صدد اصلاح امور داخلی کشور خود هستند.

این مهم باعث شد تا از همان روزهای اول انقلاب توطئه های زیادی از سوی دشمنان برای سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شود که همه آنها با حضور به موقع مردم خنثی شد و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی راه به جایی نبردند.

حوادث اخیر و آشوب های خیابانی در چند شهر کشور از جمله مشهد نیز نشان داد دشمن هیچگاه ازتوطئه دست بر نخواهد داشت و با همکاری مزدوران خود در داخل کشور درصدد ایجاد اغتشاش است.

معلوم نیست حرف حسابشان چیست

چهار روز است که هیچ فروشی نداریم و روز گذشته مغازه مان را بستیم و رفتیم. بخاطر بی فکری و آشوب کردن عده ای که معلوم نیست حرف حسابشان چیست و حتی اجازه نمی دهند اعتراض به جا و منطقی افرادی که مطالبه گر حقوق خود هستند، دیده شود در این بین چوبش را ما باید بخوریم.

اینها گوشه ای از صحبت های یکی از مغازه داران خیابان امامت مشهد است که چند روزی است بخاطر آشوب و تجمع اختلال گران، گله مند هستند و زندگی و آرامش و کاسبی شان تحت الشاع قرار گرفته است. آنها هم مانند بقیه افراد با بیان عقاید مشکلی ندارند اما با چشمان خود نظاره گر این هستند که این فقط یک تجمع اعتراض گونه نیست بلکه اخلال در نظم عمومی و ضربه زدن به کشور و نظام است.

همان چیزی که عده ای مخالف نظام جمهوری اسلامی در آن سوی مرزها دستی بر زیر چانه زده اند و این شعارها و حال و روزمان را به سخره گرفته اند و بیانیه می دهند و می خواهند افکار عمومی را خدشه دار کنند. اما با هر منطق و استدلالی که به این قضیه نگاه کنی متوجه ایراد این مطالبه گری می شوی. هرچند اکنون جو آرام در مشهد حاکم شده است و زندگی و کار و کاسبی به روال عادی خود بازگشته است اما هنوز مغازه داران آن منطقه از وضع موجود ناراضی هستند. ما نیز به صورت میدانی در بین مردم حضور پیدا کردیم تا نظرشان در این باره جویا شویم.

یکی دیگر از مغازه داران به خبرنگار مهر می گوید: اینها مردم عادی نیستند. در بین‌شان عده ای مخرب و آشوب گر است که اعتراض همه ما را به دنبال دارد و بخاطر همین تعداد ما از ساعت ۶ و نیم عصر مجبور به ترک مغازه خود شدیم. و لطمه و آسیب این تجمع کنندگان بیشتر از همه به کاسبان این منطقه وارد می شود. دقیقا دو چهار راه بالاتر از ما طبق روال عادی به مغازه شان آمدند و در ساعت همیشگی کار می کنند اما ما ضرر  کردیم.

عده ای به دنبال خسارت زدن هستند

یکی دیگر از کاسبان آن منطقه می گوید: ماهیانه ۶ میلیون تومان اجاره می دهم. اما چهار روز است که این تجمع و شلوغی امانمان را بریده و هیچ فروشی نداشته ایم. اینها اعتراض معمولی نیست در بینشان کسانی هستند که می خواهند سنگ بی اندازند و به همه آسیب وارد کنند. من با همسرم این مغازه را اداره می کنیم اما این چند روز جرات نکردم او را با خودم‌بیاورم. حتی خودم دیروز به مغازه نیامدم.

در ادامه یکی از دیگر از مغازه داران آن محدوده به خبرنگار مهر می گوید: هیچ کس با تجمع قانونی و مطالبه گری مخالف نیست. اما این‌ تجمع نباید باعث شود بقیه افراد آزار ببینند. چه کسی پاسخگوی کساد شدن بازار ما در این چند روز است؟ هرکدام از ما متاهل هستیم و علاوه بر اجاره مغازه باید خرج زندگی مان را بدهیم. اما این چند روز تجمع و آشوب همه زندگی مان را بر هم‌زده و باعث شده مغازه مان را تعطیل کنیم. همیشه در هر موضوعی تعدادی افراد هستند که اجازه نمی دهند اصالت آن موضوع پیگیری شود. این روزها ما شاهد همین قضیه هستیم.

کد خبر 4188896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =