ذوق زدگی ترامپ نشانه فلک زدگی اوست/دشمنان صف واحد تشکیل داده اند

رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در واکنش به حوادث اخیر گفت: ذوق زدگی ترامپ که به ظاهر رئیس‏ جمهور ابرقدرت کنونی است، نشانه‏ حقارت، درماندگی و فلک ‏زدگی آنهاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت ‏الله رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ابتدای درس خارج فقه روز گذشته خود در حوزه‏ علمیه‏ امام رضا(ع) گفت: اغتشاشاتی که این چند روزه در گوشه ‏و کنار کشور اتفاق افتاد، ذاتاً جنبه‏ اعتراض و مطالبه‏ گرانه داشت و به‏ حق بود، هرچند بیگانگان و بیگانه‏ پرستان سعی کردند از آن سوءاستفاده کنند.

وی گفت: وقتی رهبری بارها و بارها اتمام حجت می‏ کند و بارها و بارها به ‏تندی تذکر می‏ دهد و مسئولان را در جلسات و ملاقات‏های خصوصی به‏ شدت توبیخ و ملامت می‏ کند و آنها را مؤاخذه می کند و در عین حال باز هم آنها توجه نمی کنند برای مردم راهی باقی نمی ماند جز اینکه اعتراض کنند و حرف خودشان را به گوش مسئولان برسانند.

انذارهای رهبری

رشاد با بیان اینکه ای‏ کاش مسئولان، پس از سال‏ها هشدار و انذار رهبری، برای این شبکه ‏های مجازی تدبیری می‏ کردند، گفت: تهاجم فرهنگی، هویت و هستی حقیقی ما را تهدید می کند. ای کاش مسئولین با شعارهای کاذبِ «جریان آزاد اطلاعات» مرزهای فکری و فرهنگی را به روی دشمن باز نمی‏ گذاشتند. کسی نمی‏ گوید باید شبکه‏ های اجتماعی را بست، اما باید تدبیر کرد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مرکز فرماندهی فکر و فرهنگ کشور باشد

آیت الله رشاد افزود: کاش این جلسات شورای عالی مجازی مرتب تشکیل می ‏شد و در آن تصمیمات قاطع، روشن و کارآمدی گرفته می‏ شد! کاش جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی با کمترین بهانه تعطیل نمی شد و کاش شورای عالی انقلاب فرهنگی، آن‏چنان که رهبری معظم انقلاب می‏ فرمایند، تبدیل می ‏شد به ستاد فرماندهی فکر و فرهنگ کشور. ای کاش به‏ جای اینکه با یک مشت ماده و تبصره خودمان را مشغول کنیم و اوقات و فرصت‏ها از دست برود، کاری برای صیانت از هویت ملی، ارزش‏های دینی و آرمان‏های انقلاب صورت می‏ بست!

وجود سِرورهای اطلاعاتی در خارج کشور نقض قاعده نفی سبیل است

وی با طرح این پرسش که چرا اینترنت ملی راه نمی‏ افتد و چرا سرورها و مراکز همه‏ اطلاعات کشور در خارج از کشور است، گفت: این مصداق نقض قاعده‏ نفی سبیل و مصداق بارز راه بازکردن برای سلطه‏ کفر و تکفیر است. این رفتارها برخلاف قاعده‏ نفی سبیل است و بسا بدتر، خطرناک‏تر، زیانبارتر و خسارتبارتر از آن است که مرزهای فیزیکی مورد هجوم قرار بگیرد و دشمن وارد مرزهای سرزمینی جغرافیایی ما بشود. آنها براساس همین اطلاعات است که برای ما برنامه ‏ریزی می کنند.

ذوق زدگی ترامپ نشانه فلک زدگی اوست

رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران افزود: در این حوادث برای جهانیان و مردم ما معلوم شد، غافل‏تر از بعضی مسئولان وظیفه‏ ناشناس داخلی، قدرت‏ها و عمال و نواب این قدرت‏ها هستند. بیچاره‏ ها از اینکه سی، چهل نفر در گوشه و کنار این کشور عظیم، مقتدر و آرام چهار تا شعار دادند، چقدر ذوق ‏زده شدند! ترامپ به‏ ظاهر رئیس‏ جمهور ابرقدرت کنونی است! از اینکه چهار نفر در فلان گوشه‏ یک شهرستان در ایران شعار داده ‏اند، ذوق ‏زده شده و ظرف ۲۴ ساعت سه بار برای آنها پیام می فرستد. این نشانه‏ حقارت، درماندگی و فلک ‏زدگی است که به این‏چنین امور ساده که هزار از این نوع در کشورهای مختلف اتفاق می افتد، این‏ قدر ذوق ‏زده شده‏ اند و دل بسته ‏اند! اینها این‏قدر درمانده‏ اند که برای نجات خود به این‏ دستاویزهای سست و سخیف چنگ می‏ زنند و تصور می‏ کنند با این قضایا این نظام عظیم و قدرتمند که آنها را در منطقه به‏ ستوه آورده و دولت‏هایی را که نابه ‏حق در معرض سقوط قرار می گیرند از سقوط حفظ می ‏کند، آنگاه خودش سقوط کند و آسیب ببیند. این آرزوها را به گور خواهید برد. این نشانه‏ نهایت فلاکتِ قدرت‏ها، شبه ‏قدرت‏ها و عمال آنهاست. سعودی‏های بیچاره و صهیونیست‏های بیچاره ‏تر ذوق ‏زده شده ‏اند که در اینجا و آنجا چند نفر شعار داده ‏اند و شیشه شکسته‏ اند!

آیت الله رشاد گفت: این اتفاقات برای مردم ما بسیار معنادار بود که ببینند و بدانند که ما چقدر مقتدریم و بیگانگان و بدخواهان چقدر دست‏ خالی هستند و به چه چیزهایی تشبث می کنند. گاهی می‏ گویند حمله‏ نظامی می ‏کنیم. اگر از شما برمی آمد و جرأت می‏ کردید تا به حال حمله کرده بودید. چنان‏که تحریم اقتصادی از دستتان برآمد و کردید. آیا فراتر و گسترده‏ تر از این برای آنها میسر بود؟ ممکن نبود و اگر بیش از این از دستشان برمی‏ آمد حتماً انجام می ‏دادند. اگر می ‏توانستند حمله‏ نظامی کنند هرگز معطل نمی‏ شدند. اینکه از این فرصت‏های سخیف، بی‏ خاصیت و بی ‏ثمر و فوق ‏العاده مبتذل و کوچک نمی ‏گذرند، آیا از امکانی مثل حمله‏ نظامی که خیال می کنند با آن می توانند کشور را اشغال کنند و نظام را سرنگون کنند، صرف‏ نظر می کنند؟ نمی ‏توانند و هرگز نخواهند توانست.

دشمنان صف واحد تشکیل داده اند

وی با تأکید بر رعایت قانون تأکید کرد: ممکن است دشمن از تحرکات ناسنجیده و غیرقانونی سوء استفاده کند. دیدید افرادی نفوذ کردند و به مقدسات اهانت کردند، قرآن سوزاندند! پرچم کشورمان را آتش زدند! این افراد با اسلام و ملیت، استقلال و هویت ما مشکل دارند که این‏گونه حقد و کینه‏ نهفته در درون چرکین خود را آشکار کردند! در این حوادث، کفر و تکفیر، یهود و صهیونیسم، مسیحیت امریکایی‏ و اسلام امریکایی که اسلام سعودی‏هاست، صف واحد شدند و خواستند بر این موج سوار شوند. باید حواسمان باشد که چگونه رفتار و عمل کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر فقر بیاید کفر آمده، خطاب به مسئولان گفت: اگر این نظام اسلامی را خوب اداره نکنید، به وعده ‏های خود عمل نکنید و عدالت علوی را اجرا نکنید، مردم دین‏شان را از دست می ‏دهند. اگر به سبک زندگی اسلامی تحقق نبخشید، اگر الگوی پیشرفت را بر مبنای اسلام و نیاز ایران تحقق نبخشید، به انقلاب و اسلام ضربه می خورد و آن گاه بار گناه تاریخی این فاجعه‏ بزرگ بر دوش شما خواهد ماند.

آیت الله رشاد اظهار داشت: این حوادث از این حکایت دارد که مردم ما همچنان صبور هستند. ببینید در کنج و گوشه‏ مملکت چند جا این اتفاقات رخ داد و مردم اجابت نکردند. هر جا سی، چهل و حداکثر صد نفر به خیابان آمدند، اما مردم با جمعیت‏های میلیونی از انقلاب و نظام حمایت کردند. این به چه معناست؟ یعنی این مردم از فقر رنج نمی‏ برند؟ از مشکلات اداری رنج نمی ‏برند؟ از بی ‏عدالتی‏ها خسته نشده ‏اند؟ نه ‏خیر؛ این یعنی مردم نجیب هستند، نگران انقلاب و نظام و هویت و هستی کشور هستند و نگران منافع و مصالح ملی هستند و به همین دلیل هم‏ صدایی نکردند و این حرکت‏ها پایگاه ملی نداشت و ندارد. از این مردم خردمند و صبور و نجیب باید تشکر کرد. مسئولان باید قدر این ملت باوفا، باهوش، نجیب و صبور را بدانند، ولی صبر مردم هم حدی دارد!

کد خبر 4190483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =