حماسه بزرگ مردمی طومار اغتشاش را درهم پیچید/ حمایت امت از ولایت

اراک-سیزدهم دی ماه ۹۶ در تاریخ انقلاب اسلامی به روزی ماندگار تبدیل شد،روزی که حماسه بزرگ مردمی در حمایت از ولایت، طومار اغتشاش را در هم پیچید و یک بار دیگر دشمن را مأیوس کرد.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: در تاریخ سیاسی ایران اسلامی واقعه ۹ دی ماه سال ۸۸ ماندگار شد چرا که در این روز ملت انقلاب محور و شهید پرور ایران اسلامی به تجدید میثاق با مقام عظمای ولایت پرداختند و درصدد سرکوب فتنه تضمین یافته از خارج اما داخلی کشور برآمدند.

هرساله مردم شریف این مرز و بوم به منظور گرامیداشت این روز آئینی در سراسر کشور برگزار می کنند تا به جهانیان اثبات کنند تا پای جان از ولایت فقیه حمایت به عمل می آورند.

۹ دی ماه سال ۹۶ برخلاف هر سال با ناآرامی هایی که نشان از آغاز فتنه ای دوباره داشت همراه بود که سرانجام این ناآرامی ها از قالب اعتراضات مردمی به وضعیت معیشت و اقتصادی به فتنه ای دوباره مبدل شد.

در این تاریخ عده ای از فریب خوردگان با رهبری قماش خود فروخته به غرب و تحت‌الامر دشمنان و با همراهی اراذل و اوباش تحت عنوان اعتراض سراسری به سطح شهرها آمدند و فضا را ملتهب و ناآرام ساختند.

طی روزهای اخیر شاهد ناآرامی هایی در شهرهای کشور و استان مرکزی بودیم، به گونه ای که گویا اغتشاش گران قصد نابودی شهر را داشتند و با شکستن شیشه بانک ها، تخریب جایگاه های اتوبوس، تابلوهای تبلیغاتی، دستگاه های خودپرداز و کانکس های پلیس مستقر در مرکز شهر، خسارت هنگفتی به اموال عمومی و بیت المال وارد آوردند و نام این اقدام پرخاشگرانه را اعتراض به وضعیت معیشت گذاشتند.

انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی همواره با توطئه های دشمنان خواهان براندازی این نظام مقدس همراه بوده و در طول تاریخ حکومت خود شاهد اینچنین صحنه هایی بوده است چنانچه در این شرایط ناآرام و آشفته رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی تمامی مردم کشور را به آرامش دعوت کرد و به آنها وعده داد که بر این مسئله نیز فائق خواهیم آمد.

سرانجام، زمان تجدید میثاق و اثبات حمایت از ولایت فقیه فرا رسید و در روز ۱۳ دی ماه حماسه مردمی دیگری در استان مرکزی همزمان با سایر نقاط کشور رقم خورد و مردم شریف و ولایتمدار به خیابان ها آمدند تا با اجتماع عظیم خود به دشمنان بفهمانند همواره در صحنه و پشتیبان ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

سرمنشاء بروز فتنه در داخل کشور دشمنان خارجی هستند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی طی سخنرانی مراسم راهپیمایی امروز، با اشاره به تجلی عظیم حضور مردمی اظهار داشت: خداوند متعال با عنایت بی کران خود بر ما توفیق پیروزی، سربلندی، آگاهی، بیداری مردمی، هوشیاری، وحدت و انسجام عطا کرده و این نظام پس از عنایت الهی به پشتوانه مردم انقلابی توانست از واقعه ۹ دی ماه سال ۸۸ و ۹ دی ماه سال ۹۶ با موفقیت عبور کند.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی افزود: دشمنان داخلی و خارجی به ویژه آمریکا و اسرائیل برای این ملت بزرگ نقشه های شیطانی بزرگی کشیده اند که از جمله این اقدامات می توانیم به تحمیل هشت سال جنگ، کودتا، جنایات شلمچه و مرصاد و برجا ماندن ۱۷ هزار شهید ترور اشاره کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی های انجام شده در راستای اتفاقات اخیر ثابت کرده که ۴۳ درصد هشتگ های فضاهای مجازی تحت عنوان اعتراض سراسری به زبان عربی و توسط پایگاه آل سعود منتشر شده اند و براساس آمار دو روز گذشته ۲۶ درصد هشتگ های داخلی توسط آل سعود دنبال شده است.

مطالبات به حق مردم از صف اغتشاش گران تفکیک شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در راهپیمایی امروز، در این باره اظهار داشت: مسئولان درحد توان خود در راستای رفع معضلات اقتصادی و معیشتی مردم جامعه تلاش می کنند، اما جداسازی مطالبات به حق مردم و پیگیری آن در یک فرایند قانونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این راستا اغتشاشات و توطئه های دشمنان ملت ایران و نظام در روزهای اخیر که توسط عوامل خارجی رهبری می شد نتیجه ای به همراه نداشت.

علی‌اکبر کریمی تصریح کرد: بیان اعتراض به معضلات اقتصادی با مسئله سوء استفاده فرصت طلبان از فضای اعتراضی متفاوت است و این بار نیز دشمنان نتوانستد این حضور و اعتراض را دستاویزی برای ایجاد ناامنی قرار دهند.

وی ادامه داد: مردم مرز خود را با توطئه گران مشخص کرده اند و حضور مردم انقلابی در صحنه همواره برای انقلاب و نظام ارزشمند بوده و هست، زیرا پس از الطاف الهی این مردم بودند که همیشه حافظ و نگهدار نظام، انقلاب و کشور هستند.

مسئولان ارشد کشوری به رفع موانع اقتصادی بپردازند

دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در راهپیمایی امروز با اشاره به وقایع اخیر اظهار اشت: بدون شک افرادی که با مشکلات اقتصادی مواجه هستند مشکلات خود را از طریق منطقی به گوش مسئولان خواهند رساند.

سیدمهدی مقدسی عنوان کرد: مسئولان و سران سه قوه با همراهی اعضای مجلس شورای اسلامی دقت لازم را در راستای رفع مشکلات اقتصادی جامعه به کار گرفته اند تا بتوانند اقدام موثری در این زمینه داشته باشند، همچنین رئیس جمهور نیز در این راستا به ارائه برنامه هایی کارآمد پرداخته است.

وی بیان کرد: هنگام بررسی بودجه بندی کشوری قطعا اقشار ضعیف جامعه و معضلات معیشتی را مورد توجه قرار می دهیم و امیدواریم که در برنامه بودجه ای سال ۹۷ مسیری برای ورود دغدغه به اذهان عمومی در این راستا باقی نماند.

تخلف عناصر اصلی اغتشاشات قابل بخشش نیست

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در راهپیمایی امروز در این باره اظهار داشت: رسیدگی و اعتراض به وضعیت معیشتی قشر ضعیف، فقیر و متوسط جامعه تنها بهانه ای برای ایجاد آشوب و اغتشاش در جامعه بود و همه ما به خاطر داریم که انقلاب بر دوش این قشر از جامعه شکل گرفت و با خون این قشر ثبات یافت.

حجت‌الاسلام قاسم عبدالهی ابراز داشت: هر فردی که اموال و خون مردم را نشانه بگیرد دستگاه های امنیتی و قضائی در راستای مقابله با او ذره ای کوتاه نخواهند آمد و در میان افرادی که دستگیر شده اند اگر ثابت شود که اهدافشان تزلزل پایه های نظام بوده به طور قطع نظام قضائی جدی برخورد می کند و اما اگر افراد فریب خورده باشند مورد مساعدت قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: در نتیجه بررسی پرونده افراد دستگیر شده سران واقعی اغتشاشات و عاملین اصلی این ناآرامی ها به اشد مجازات خواهند رسید اما افراد فریب خرده در صورت اثبات بی گناهی آزاد می شوند.

حاکمیت دینی نظام بر مبنای حکومت فقیه بنا شده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این گردهمایی با اشاره به اهمیت حضور مردم در عرصه اظهار داشت: تمام اصول و ارزش های کشور بر این اساس است که اصل حاکمیت نظام بر مبنای حاکمیت دین و ولی فقیه قرار دارد و این از اصول مشترک همه اقوام جمهوری اسلامی به شمار می آید.

حجت‌الاسلام صفر قربانپور افزود: هنگامی که نظام سلطه با حمایت بیگانگان و به دست افراد داخلی مجموعه کشور را هدف گرفته باشد مسئله اقوام، خطوط و جناح های سیاسی دیگر مطرح نیست و حاکمیت دینی و نظام اسلامی در این شرایط ارجحیت دارد.

وی ادامه داد: وقتی مردم بدنه جامعه حاکمیتی را تشکیل دهند هیچ قدرتی توانایی قد علم کردن در برابر آنها را ندارد و تغییر شناخت در برابر دشمن در این عرصه ضرورت می یابد تا با حضور به موقع معنای واقعی بصیرت را محقق سازند.

حضور مردم در تمام عرصه ها از ارکان روحیه انقلابی است

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این راهپیمایی اظهار داشت: یکی از پایه های مستحکم نظام اسلامی ایران حضور مردم در همه صحنه های گوناگون نظام از بدو انقلاب تاکنون است تا همواره ارزش های مقدس این نظام حفظ شوند.

داود چمانی عنوان کرد: ما در تمام عرصه های نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد این مسئله بوده ایم که هرجا مردم در عرصه حضور یافته اند دشمن در توطئه ها و نقشه ها ناکام مانده و نتوانسته به اهداف شوم خود دستیابی پیدا کند.

وی بیان کرد: مشارکت مردم در تمام عرصه های نظام اسلامی یکی از ارکان مهمی بود که به دست امام راحل در این نظام مقدس بنا نهاده شد و پس از رحلت این فرد بزرگ، جانشین خلف وی مقام معظم رهبری این اصل را مورد تاکید قرار داد و به دنبال آن، رهبری توجه به مردم را دائما به مسئولان گوشزد می کند.

رفع معضلات اقتصادی با همبستگی و تعامل ممکن است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این گردهمایی اظهار داشت: با توجه به وجود معضلات و مشکلات در بخش اقتصادی و معیشتی مردم، مسئولان دولتی، مجلسی و سران سه قوه ضرورت دارد که توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند.

محمدرضا حاجی‌پور ابراز داشت: علاوه بر اینکه مسئولان پیگیر مطالبات مردمی هستند در کنار آن از گروهی از فرصت طلبان که نسبت به تخریب اموال عمومی اقدام کردند نیز نباید غافل شویم.

وی اضافه کرد: وظیفه آحاد جامعه است که در اینگونه گردهمایی ها و حماسه آفرینی ها حضور چشمگیر داشته باشند تا ضمن حفظ ارزش های انقلاب، توطئه های دشمنان خنثی و بی اثر شود.

کد خبر 4190632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =