صید ماهی در دریای خزر

جویبار - رئیس شیلات شهرستان جویبار از صید بیش از ۱۲۲ تن انواع ماهیان استخوانی در این شهرستان خبر داد.

سید حسن سلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اینکه از ۲۱ مهر ماه سالجاری تا کنون ۱۲۲ تن و ۴۴۹ کیلو گرم انواع ماهیان استخوانی در ۵ تعاونی حوزه استحفاظی صید شده است، افزود: صید ماهیان از ۲۱ مهر ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین در سواحل شهرستان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه از ۵ تعاونی بطور میانگین ۸۶ نفر بصورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند، افزود: دو صیدگاه مهم خاویار در این شهرستان وجود دارد که تاکنون ۲۲۹ کیلو گوشت خاویار و ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم خاویار برداشت شده است.

وی بیان کرد: از ۵ شرکت تعاونی ۲۷ کیلو گوشت و ۴ کیلو و ۱۰۰ خاویار صید شده است. سلیلی از رهاسازی بیش از ۸ تا ۱۰ میلیون بچه ماهی در دو رودخانه سیاهرود و لاریم به وزن ۱/۵ تا ۲ گرم خبرداد و اظهار داشت: این بچه ماهیان سفید و کپور از مرکز بازسازی و ذخایر ژنتیک شهید رجایی ساری خریداری و در رودخانه‌های سیاهرود ولاریم رهاسازی شده است.

رئیس شیلات شهرستان به تهیه ۱۰۰ عددکپوراز کانال خوزینی بندر ترکمن اشاره کرد و گفت: این ماهیان در ۳ هزار متر مربع زمین احیا شده توسط اداره شیلات شهرستان جویبار تکثیر ودر رودخانه لاریم رهاسازی شده است.

وی در همین راستا بیان کرد: ۸۰۰ تا ۱ میلیون بچه ماهی به وزن یک تا یک ونیم گرم تولید ودر رودخانه رهاسازی شده است. سلیلی از دستگیری ۳ صید غیر مجاز در شهرستان جویبار خبر دادو افزود: با همکاری اداره شیلات شهرستان، فرماندهی نیروی انتظامی، دریابانی و یگان حفاظت ۳ فرد دستگیرو ۱۰۰ رشته دام فلس دار و تعدادی پایه‌های آهنین‌و لنگر تحویل یگان حفاظت آبزیان و محیط زیست شده است.

کد خبر 4195925

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =