مدیرکل تعاون مازندران:

۳۲ واحد کارگاهی ناایمن در مازندران پلمب شد

شناسهٔ خبر: 4196303 -
قائمشهر - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از پلمب ۳۲ واحد کارگاهی به دلیل عدم رعایت موازین ایمنی در استان خبر داد.

کامران اصغری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به نقش مهم و ماموریت سازمانی این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و ضرورت کاهش حوادث ناشی از کار، اجرای طرح بازدید هدفمند از کارگاههای پرخطر استان مازندران به صورت گسترده و ویژه ای در دستور کار بازرسان کار قرار دارد.

وی افزود: این اداره کل در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار اقدام به تعطیل نمودن کارگاههای ناایمن کرده است.

اصغری ادامه داد: در همین راستا از ابتدای سال تا کنون تعداد ۳۲ واحد کارگاهی بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستانها با هماهنگی دادستانی پلمب شده و ۱۲ واحد نیز در ماه جاری در سطح استان پلمپ خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: غالب حوادث در کارگاه های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه های بدون حفاظ  اتفاق می افتد،  لذا با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه ها می توان بخش اعظمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

وی تصریح کرد: آموزش های لازم به اکثر مهندسین و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ عذری برای سهل انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

اصغری با اشاره به استقرار مسئول ایمنی در کارگاههای ساختمانی اظهار داشت: مسئولین ایمنی نیز وظایفی از قبیل شناسایی خطر، نظارت بر نظم و ترتیب و ارایش مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و ... را باید انجام دهند.

وی ادامه داد: استقرار مسئولین ایمنی در کارگاهها نیز از اقدامات بسیار خوب است که قطعا در کاهش حوادث ناشی از کار تأثیر دارد.

مدیر کل کار مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اجرای قوانین و آیین نامه های مربوط به ایمنی از وظایف مهم همه کارگاهها علی الخصوص کارگاههای ساختمانی می باشد و در غیر این صورت قطعا پلمب این کارگاهها با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =