نیروی انتظامی باید در تراز انقلاب اسلامی باشد

ساری - فرمانده انتظامی مازندران گفت: نیروی انتظامی ویترین و پیشانی نظام در ارتباط با مردم است و باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید محمود میرفیضی در همایش بیست و چهارمین مجمع استانی پیشگیری از جرایم کارکنان نیروهای مسلح استان که در ساری برگزار شد ، به اقدامات ناجا در پیشگیری از وقوع جرم کارکنان اشاره کرد و گفت: تقویت بنیه فکری ، بالابردن آستانه تحمل ، شناسایی افراد آسیب پذیر و خوشایند سازی محیط خدمتی کارکنان از جمله سربازان وظیفه از مهمترین اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که شرط موفقیت سازمان ها برخورداری از مدیرانی پویاست، تصریح کرد: باید با شناخت معضلات و گذشته پژوهی و آینده پژوهی، امروز را مدیریت و برای آینده برنامه ریزی کنیم.

وی با تاکید بر شناخت عوامل نهفته در جرم ، اظهار داشت: شناخت جغرافیای محیطی ، انسانی و موضوعات پنهان روحی و روانی افراد و ارتقاء منزلت و شان کارکنان نیروهای مسلح از جمله سربازان وظیفه با ادای احترام متقابل همراه با اعمال مقررات سازمانی و آموزش از مهمترین راهکارهای اجرایی و مولفه های پیشگیری از این جرم است.

سردار میرفیضی با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی آموزش از هدف گذاری برنامه ها ، برگزاری و تشکیل ۹ جلسه آموزش تخصصی و علمی در سطح استان خبر داد .

میرفیضی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی برای کاهش سطح ارتباط با مردم با تشکیل و راه اندازی دفاتر خدمات انتظامی ، خوشایند سازی محیط ، کشف علمی جرایم از طریق علوم آزمایشگاهی و اصلاح الگوی رفتاری کارکنان ، تصریح کرد: از آنجایی که پاسخگویی به مطالبات مردمی از مهمترین اهداف و ماموریت های نیروی انتظامی است، با تشکیل و راه اندازی سامانه ۱۹۷ شاهد کاهش ۵۰ درصدی شکایت های مردمی از نیرو در سال ۹۶ بوده ایم.

وی تشکیل کلاس های مشاوره ای ، تشکیل پارلمان سربازان وظیفه و استفاده از ظرفیت های فکری سربازان نخبه در تصمیم گیری های کلان را از دیگر اقدامات فرماندهی انتظامی استان برای حفظ شان و منزلت سربازان عنوان کرد.

فرمانده انتظامی مازندران، همچنین اظهار داشت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ، ترویج ارزش های اسلامی در بین سربازان ، رسیدگی به وضعیت معیشتی و مشکلات کارکنان پایور و وظیفه و دیدار با اعضای خانواده های آنان از دیگر اقدامات انتظامی استان در این راستا بوده است.

سردارمیرفیضی ، بررسی تخلفات و شناسایی آسیب ها و تهدیدات در حوزه های ماموریتی ، توسعه عدالت سازمانی و پرهیز از هرگونه تبعیض ، حفظ حرمت و شخصیت سرباز، ارتقاء وضعیت بهداشتی ، درمانی و توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی، توسعه و تقویت کمی و کیفی برای مراقبت از کارکنان وظیفه با نظارت فرماندهان را از مهمترین مولفه های قابل توجه در کاهش جرم عنوان کرد.

کد خبر 4196332

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =