مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران:

روستانشینی در مازندران ۱۶ درصد بیشتر از کشور است

شناسهٔ خبر: 4196344 -
جویبار - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: روستانشینی در استان ۱۶ درصد بیشتر از کشور است و ۴۲ درصد مردم در روستا سکونت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رستمیان اصغری بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار از اختصاص ۱۲۵ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال به روستاهای دارای دهیاری در دولت تدبیر و امید خبر داد و با اعلام اینکه در حوزه اشتغال روستایی با عنایت مجلس و دولت تدبیر وامید ۱۶۵ میلیاردتومان اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی در مرحله نخست به استان مازنداران ابلاغ شده است، اظهار داشت: کمیته فنی و شهرستانی در جلب و جذب این اعتبارات فعال است و متقاضیان ایجاد اشتغال با ثبت نام در سامانه وزارت کار از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند در روستاهای استان در حال اجراست، افزود : با همکاری شواها و دهیاری باید از ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاها جلوگیری شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۳ هزارو ۶۲۳ روستا و سکونت گاه انسانی در حوزه های خارج از شهری استان وجود دارد، گفت : ۷هزارو ۸۰۶ عضو شورای اسلامی و ۲هزارو ۱۳۲ دهیاری در روستاهای مازندران مشغول به فعالیت اند.

مدیر کل امور روستایی و شوراهاب استانداری مازندران به سکونت۴۲/۲۲ در صد از مردم مازندران در روستاها اشاره وبیان کرد : روستانشینی در مازندران نسبت به کشور ۱۶ درصد بیشتر است.

وی به ظرفیت بالادر سطح استان و شهرستانها اشاره کرد و افزود : وجود ۴۷ آب بندان با ۲ هزارو ۱۲۳ هکتار موجبات رونق اقتصادی ودرآمدی روستائیان خواهد بود و دهیاریها باید از این ظرفیت برای اشتغالزایی در روستاها نهایت استفاده را ببرند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 16 =