فرماندار نوشهر:

اعتبارات نوشهر پاسخگو نیست/ وجود ۱۵۸ پروژه نیمه تمام

شناسهٔ خبر: 4196543 -
نوشهر - فرماندار نوشهر، شاخص های اعتباری را پاسخگوی نیازهای شهرستان ندانست و خواهان بازنگری در این بخش شد.

 به گزارش خبرنگار مهر، عبدالصمد صفرنژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری نوشهر،با بیان اینکه نوشهر دارای دو بخش است اظهار داشت: با توجه به وسعت شهرستان، تبدیل یک بخش دیگر در منطقه الزامی است.

وی شمار جمعیت استان را بیش از ۱۳۸ هزار نفر برشمرد و گفت: از این شمار بیش از ۵۵ هزار نفر در شهر و ۸۳ هزار و ۲۳۰ نفر در روستاها سکونت دارند.

وی به موقعیت گردشگری شهرستان نوشهر اشاره و اضافه کرد و گفت: در ایام گردشگری جمعیت میلیونی به منطقه سفر می کنند و این نشان می دهد که درسرشماری ها، کلاه سر منطقه رفته است.

صفرنژاد با بیان اینکه چیزی به عنوان شاخص برای شهرستان درنظر گرفته نشده است، افزود: ۴۶۲ شهید، شش شهید سردار در دوران دفاع مقدس تقدیم شده و این نشان از حضور پررنگ مردم منطقه در این عرصه دارد.

فرماندار نوشهر خواهان توجه ویژه به شهرستان شد و گفت: شاخص های اعتباری جوابگوی نیازهای شهرستان نیست و بازنگری در این بخش الزامی به نظر می رسد.

وی پتانسیل مهم وبزرگ نوشهر را وجود ۵۰ کیلومتر ساحل دریا اعلام کرد و گفت: باید به حوزه گردشگری به ویژه دریامحور توجه اساسی داشته باشیم.

وی نگاه گردشگری را ضرورت اساسی در نوشهر بیان کرد و گفت: اگر این نگاه در مدیران وجود نداشته باشد، به مشکل برخواهیم خورد.

فرماندار نوشهر، شمار پروژه های نیمه کاری شهرستان را ۱۵۸ پروژه اعلام کرد و گفت: در سفر مقام معظم رهبری، ۳۳ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان درنظر گرفته شده است و تاکنون بیش از ۴۲ میلیارد تومان برای این شهرستان اختصاص یافته است.

وی درصد تخصیص اعتبارات را کمترین ۲۵ درصد و بیشترین ۵۷ درصد یاد کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 3 =