اسماعیلی

قزوین- مدیرکل کتابخانه های استان قزوین گفت: سالن کتابخانه امام خمینی بمدت ۳۵ روز به طور رایگان در اختیار نمایش« شب بازی ملک دارا»قرار گرفت و هیچ هزینه ای برای آن از هنرمندان دریافت نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رویا اسماعیلی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان رویکرد اداره کتابخانه های استان در حمایت از هنرمندان را تشریح کرد.

اسماعیلی گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین نهادی فرهنگی است که در این راستا تلاش می کند تا در حمایت از هنرمندان آنچه در توان دارد را بکار گرفته و همراه جوانان در عرصه های فرهنگی باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با تکذیب خبر منتشر شده در برخی سایتها و رسانه ها مبنی بر همکاری نکردن با گروه نمایش «شب بازی ملک دارا» تصریح کرد: از نگاه ما این نمایش کار بسیار ارزشمند و جدیدی بود که خوشبختانه مورد استقبال هم قرار گرفت و ما نیز از همان ابتدا با نگاهی فرهنگی با در اختیار قرار دادن سالن کتابخانه امام خمینی حمایت خود را از این جوانان در عمل نشان دادیم.

وی افزود: هرچند رسالت اصلی حمایت از هنرمندان و تامین سالن نمایش با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما ما نیز خود را موظف می دانیم اگر امکانات و شرایطی داریم که می تواند به اعتلای فرهنگی استان کمک کند بدون هیچ چشمداشت و محدودیتی در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

اسماعیلی بیان کرد: در این مورد نیز پس از اعلام درخواست کارگردان نمایش برای در اختیار گذاشتن سالن کتابخانه امام خمینی علیرغم این که این سالن برای فعالیتهای فرهنگی این نهاد مورد نیاز بود اما بقیه موارد را تعطیل کردیم تا جوانان هنرمند استان بتوانند با روحیه مضاعفی در کار هنری خود فعالیت کنند.

وی اظهارداشت: این سالن که روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه اجاره آن برای تامین هزینه های آب، برق، تاسیسات و تجهیزات و نیروی انسانی آن است به صورت رایگان در اختیار این گروه قرار گرفت و اداره ارشاد بابت این همکاری قرار شد حدود ۴ میلیون تومان کتاب کودک در اختیار خود را به امور کتابخانه ها تحویل دهد تا در بخش کودکان استفاده شود.

اسماعیلی یادآورشد: این سالن از تاریخ ششم آبان لغایت ۱۰ دی ماه به مدت یک ماه از ساعت ۲۰ تا ۲۳ هر شب در اختیار گروه نمایش قرار گرفت و پس از اتمام قرارداد تقاضای دیگری داده شد تا ۵ روز تمدید شود که بلافاصله موافقت کردیم و هیچ مشکلی نداشتیم تا این که گویا به دلیل استقبال مجدد این گروه تمایل داشتند که دوباره آن را تمدید کنند که البته به ما اعلام نشد و نمایش به کار خود پایان داد.

امور کتابخانه ها مظلوم است/ هنرمندان نمایش حق مطلب را ادا نکردند

مدیرکل کتابخانه های استان قزوین یادآورشد: متاسفانه پس از پایان نمایش که حدود ۳۵ روز طول کشید به جای تشکر و قدردانی از همکاران ما در این همراهی همه جانبه متاسفانه کارگردان نمایش در سایت ها و شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها خبر کذبی را منتشر کردکه امور کتابخانه ها از آنها هزینه دریافت کرده و همراهی لازم را نکرده است که این موضع گیری ما را هم غافلگیر کرد.

وی اضافه کرد: برای ما جای سوال است آیا نهادی که به صورت رایگان ۳۵ روز سالن نمایش را تامین کرده و حتی همان کتاب های اهدایی را نیز دریافت نکرده باید به جای تشکر شاهد کم لطفی دوستان هنرمند خود باشد؟.

اسماعیلی گفت: چرا باید نهادی که هیچ تعهدی برای تامین سالن نداشته امروز پس از ۳۵ روز همراهی به جای تشکر مورد خطاب و تهمت قرار گیرد که نه تنها همراهی نکرده بلکه پول هم گرفته و این اخبار کذب را در رسانه ها علیه خود ببیند.

وی اضافه کرد: ما نیز باور داریم که استان قزوین و بویژه شهر قزوین نیازمند یک سالن آبرومند برای نمایش و سایر امور هنری است که سالها از این کمبود رنج می برد و مطالبات همه هنرمندان بویژه همین گروه کاملا منطقی و برحق است اما ایا اصولا ما وظیفه داریم همواره سالن خود را که نگهداری آن هزینه های سنگینی دارد را به صورت رایگان در اختیار یک گروه قرار دهیم؟ و آیا دیگر هنرمندان سهمی از این امکانات ندارند و ایا جواب همراهی و همکاری ما به صورت رایگان کم لطفی و انتشار خبرهای کذب و زیر سوال بردن یک نهاد فرهنگی است؟

همچنان در خدمت هنرمندان هستیم

اسماعیلی با گلایه شدید از این گروه هنری اظهارداشت: هر چند از این حرکت کارگردان نمایش «شب بازی ملک دارا» گلایه داریم اما انتظار می رود این کوتاهی را جبران کنند و با بیان واقعیتها شرایط را برای همراهی این نهاد با سایر گروهها تداوم بخشند.

وی بیان کرد: همچنان به عنوان یک نهاد فرهنگی در کنار عمل به وظایف خود در خدمت هنرمندان هستیم و امکانات و تجهیزات خود را با برنامه و عادلانه در حد امکان در اختیار هنرمندان مانند گذشته قرار خواهیم داد اما انتظار داریم همه انصاف داشته باشیم و قدردانی را به عنوان یک حرکت پسندیده اخلاقی در رفتارمان مورد توجه قرار دهیم.

اسماعیلی در پایان اظهارامیدواری کرد مسئولان استان برای تسریع در ساخت تالار شهر و تامین فضایی آبرومند برای هنرمندان شهر اقدام کنند تا زمینه ارائه هنر در رشته های مختلف فراهم شود و شاهد شکوفایی استعدادهای فراوان جوانان این خطه باشیم.

کد خبر 4196734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =