معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:

ایجاد ناحیه صنعتی در دهستان‌ها/ معادن به روستائیان واگذار می‌شود

شناسهٔ خبر: 4197079 -
خرم‌آباد - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور از ایجاد نواحی صنعتی در دهستان‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل رضوی در جلسه بررسی و تبیین راهکارهای عملی و اجرایی قانون حمایت و ایجاد اشتغال پایدار روستائیان و عشایر در لرستان با تأکید بر اینکه روستا درواقع یک واحد تولیدی محسوب می‌شود اظهار داشت: روستا دارای تولیدات متنوع بوده و باید با برنامه‌ریزی لازم واحدهای فراوری در روستاها ایجاد شوند.

وی با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش‌های لازم به روستاها عنوان کرد: متأسفانه عدالت آموزشی در روستاهای کشور وجود ندارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت اجرای راهکارهای لازم برای توسعه روستاها از سوی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و عنوان کرد: در این راستا بانک‌های استان لرستان باید در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به روستائیان همکاری لازم را داشته باشند در غیر این صورت این امر نوعی مسئولیت گریزی است.

رضوی با اشاره به اختصاص ۳۶۲ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در روستاهای لرستان عنوان کرد: در این راستا باید پروژه‌های ابتکاری باارزش افزوده بالا در روستاهای لرستان اجرا شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات با شش درصد کارمزد به روستائیان عنوان کرد: در استان باید سه مقوله مشورت با سرمایه‌گذاران توسط اهالی دانشگاهی، ارائه آموزش‌های لازم به سرمایه‌گذاران و همچنین بازاریابی برای محصولات روستائیان را در دستور کار قرار دهند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور با اشاره به پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها از سوی سه بانک پیش‌بینی‌شده بیان داشت:در این راستا بانک‌های لرستان باید هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کنند در غیر این صورت این منابع به استان‌های دیگر پرداخت می‌شود.

رضوی  در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه برای ایجاد اشتغال در روستاها معادن بدون مزایده در اختیار روستائیان قرار داده می‌شود گفت: همچنین در هر دهستان یک ناحیه صنعتی ایجاد می‌شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =